V obcházení pravidel a Ústavy je Miloš nejlepší na světě, říká Hrušínský

Jan Hrušínský  (ČTK)

Jan Hrušínský | FOTO: ČTK

S nařízením nosit roušku má zřejmě problém nejen bývalý prezident Václav Klaus, ale i ten současný. Miloš Zeman se totiž při návštěvě prezidentského summitu zemí V4 prezentoval bez ochrany dýchacích cest. Přitom nabádá občany, aby dodržovali vládní nařízení. Že je sám porušuje, nepřekvapilo Jana Hrušínského, který to glosoval na sociální síti. 

Principál Divadla Na Jezerce je známý svým kritickým přístupem k tomu, jak hlava státu „funguje“. Proto není divu, že se k další Zemanově ostudě vyjádřil. „Miloš je frajer. Jsme v boji s covidem nejhorší v Evropě – a on se nechá donést na mezinárodní fórum bez roušky!“ píše na facebooku Hrušínský.

„Mezi stovkami lidí ze čtyř států se náš prezident vysmál celému světu. V obcházení pravidel, Ústavy, překrucování zákonů a vládních nařízení je Miloš nejlepší na světě,“ zhodnotil prezidentovo nepochopitelné chování známý herec. 

Český prezident byl jediným ze státníků, který na ceremoniálu s vojenskými poctami neměl nasazenou roušku. Ve vnitřních prostorách, kam musel být Zeman převezen golfovým vozíkem, už ochranu dýchacích cest měl.

Ke svému konání si podle Hrušínského Zeman možná v duchu říká: „Nosit roušku v únoru 2021 je levné. To dovede každý idiot, paní redaktorko. Nezapomeňte, že my – papaláši – jsme očkováni Pfizerem! Ne jako debilních dolních deset milionů, na kterých budeme testovat ruský Sputnik. A zbabělci ať si roušky nosí až do smrti.“

Hrušínský zvolil velmi ostrý tón při nástinu prezidentových myšlenkových pochodů. Bohužel už jsme se za poslední roky několikrát přesvědčili, že zřejmě nebyl daleko od pravdy. Naše hlava státu totiž skutečně pohrdá všemi občany České republiky. A jak ukázala v Polsku, zřejmě nejen těmi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]