V pátek padl rekord v počtu nakažených. 22 936 případů je nejvíc od začátku pandemie

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Na rozdíl od minulého týdne stoupl počet nakažených o téměř 8700. Za poslední týden připadá na 100 tisíc obyvatel 929 nakažených, což znamená, že jsme zaznamenali nejvyšší incidenční číslo. Jen za pátek laboratoře potvrdily 22 936 nakažených. V počtu úmrtí byla pokořena smutná hranice 32 000. Podle dat ministerstva zdravotnictví zemřelo ve čtvrtek více než sto nakažených koronavirem.

Za celý pracovní týden bylo potvrzeno 84 539 případů nákazou covid-19. Číslo, které je vyšší než to za celý minulý týden, je o to více alarmující, že ve středu byl státní svátek, tedy den, kdy se standardně očkuje méně.

V současnosti je hospitalizováno 4890 lidí s covidem-19, 724 z nich je ve vážném stavu. Nemocnice se tak připravují na krizové scénáře, do některých už zamířili na pomoc vojáci. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně musela omezit péči, včetně té ambulantní. Ruší se plánované zákroky a zdravotníci se chystají na podobnou situaci, jako byla vloni. 

Zájem o testování i očkování stoupá. V pátek byla podána vakcína 56 tisícům lidí. Celkový počet podaných dávek očkovací látky se přehoupl přes 13 milionů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]