V Petrohradu sebrali muže kvůli plakátu s Putinovou větou. Výrok se totiž nehodí

Ruský prezident Vladimir Putin a ministr obrany Sergej Šojgu (Profimedia)

Ruský prezident Vladimir Putin a ministr obrany Sergej Šojgu | FOTO: Profimedia

V Rusku už člověka seberou i za to, že má v ruce plakát s výrokem Vladimira Putina. Pointa je v tom, že se jedná o Putinovy myšlenky z doby před několika lety, takže poněkud zastaraly. Kdo by to byl řekl. Takový nadčasový myslitel.

O případu referuje Nastojaščeje Vremja. Policie zadržela v Petrohradu místního obyvatele Andreje Olivieriho, který 21. června u stanice metra Avtovo držel plakát s Putinovým citátem z roku 2004: „Když jste sedm let prezidentem, můžete se zbláznit.“ Aktivista byl převezen na policejní oddělení a pak propuštěn s obviněním z porušení „koronavirových omezení“.

(Týdeník FORUM)

Putin onu větu řekl v únoru 2004 na setkání se svými spolupracovníky, když se mluvilo o délce prezidentského období a byl proti prodloužení prezidentského mandátu na sedm let. „No, to je velmi dlouhá doba. Mohli byste jich udělat pět, číslo je kulaté, ale sedm je trochu moc. Když pracujete s plným nasazením sedm let, můžete se zbláznit.“

Andrej Olivieri je policii jako potížista už znám. Dne 13. června ho zadrželi u stanice metra Park Pobědy s plakátem, na němž stálo: „Nejhorší pro politika je držet se rukama a zubama své židle – V. Putin.“ Tehdy s ním také sepsali protokol kvůli porušení „omezení týkajících se koronaviru“.

Vedlejším produktem těchto událostí je zjištění, že ruský koronavirus má zcela specifické vlastnosti. Když naženete do houfu několik desítek lidí, aby vytvořili písmeno Z, nic neporušíte. Nová mutace, beztak vytvořená v tajných laboratořích na Ukrajině, zbaběle zaleze a banderovský virus vyvinutý za pomoci CIA je ochromen. Je jaksi duchovně sežehnut ohněm vlasteneckého smýšlení. Když držíte jako osamocený jedinec papír s Putinovým citátem, americko-ukrajinský nacistický koronavirus se aktivizuje a orgány musí konat a provést realizaci opatření k eliminaci potenciálního šiřitele nákazy. Pokud to někdo nechápe, bude zřejmě třeba ho umístit do nějaké izolace.

Teď už na tom zdůvodnění vlastně nezáleží. Dočkáme se, když si vrchnost vzpomene, třeba zatýkání kvůli tomu, že měl někdo závadnou auru, která na dálku narušuje činnost armády Ruské federace – a to nelze připustit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]