V politice je teď nejvíc šmejdů, sociopatů, sobců a zlodějů od roku 1989, myslí si Hrušínský

Jan Hrušínský (Profimedia)

Jan Hrušínský | FOTO: Profimedia

Dění několika posledních dnů a týdnů na svém facebookovém profilu shrnul Jan Hrušínský. Není to veselé čtení, protože herec ve zkratce připomněl, že co se týká našich vrcholných politických představitelů, nemáme být na co pyšní. Hrušínský však vidí východisko a způsob, jak se dá vše napravit.

Principála Divadla Na Jezerce nejprve naštvalo chování vlády k lidem, které na jižní Moravě zasáhla živelní katastrofa. „Ministryně hnutí ANO vymyslela, jak obrat lidi postižené tornádem – o jednu miliardu korun, kterou občané v dobročinných sbírkách Moravanům darovali,“ připomněl Hrušínský s tím, že sám přispěl na účet pro Moravskou Novou Ves.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Podle hercových slov Dostálová chtěla právě o tuto miliardu snížit postižené Moravě státní podporu, což Babišova vláda údajně v tichosti jednomyslně schválila. „Po vlně kritiky hodila Dostálová hanebný záměr na úředníky a vláda z šíleného nápadu tiše a neochotně vycouvala,“ píše herec. „Dali vládní představitelé na obnovu postižené oblasti něco ze svého? Slyšeli jste o něčem podobném? Já taky ne. Kdyby Andrej Babiš poslal ze svých poctivě našetřených úspor jednu miliardu korun – pravděpodobně by pohyb na svém účtu ani nepostřehl,“ je přesvědčen Hrušínský.

Nelíbí se mu ani, že premiér a ministryně financí jeli do oblastí zasažených tornádem sbírat politické body. „Jeden z Moraváků, kteří přišli o svůj domov, mu prý řekl: „Škody způsobené tornádem, pane premiére, dáme do pořádku během dvou let. Škody po vás budou muset napravovat ještě naše děti,“ připomíná člen legendárního hereckého klanu.

Jeho zájmu neuniklo ani chování hlavy státu. „Prezident, který prohlásí část nejsnadněji zranitelných občanů za bytostně odporné lidi, je hoden nejhlubšího opovržení. Tito lidé prožili osobní trápení, o jakém se Zemanovi nikdy ani nesnilo,“ upozorňuje Hrušínský. „Jeho hulvátství a neúcta k lidem v oblasti zasažené tornádem – prezidenti všech sousedních zemí podpořili zasaženou Moravu na rozdíl od Zemana okamžitě – je bohužel ostudou celé země,“ dodává.

Po shrnutí všech těchto, pro někoho těžce pochopitelných, událostí dospěl Hrušínský k závěru. „Politických šmejdů, sociopatů, sobců a zlodějů myslících jen na sebe a svoje výhody je dnes mezi politiky od listopadu 1989 asi nejvíc,“ je přesvědčen herec. „Přesto pár procent poctivých lidí vidím v demokratických koalicích (kéž by jich bylo vidět víc). Ti dávají naději, že se po volbách snad znovu zařadíme mezi slušné země. Doufejme. Nevím jak vy, ale já je právě proto budu volit,“ píše Hrušínský na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]