V pondělí otevřou zahrádky restaurací, má to ale háček

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Karel Havlíček (ANO) oznámil, že v pondělí otevřou zahrádky restaurací a hospod a hotely. Napsal to v pondělí na svůj twitterový účet.

Zahrádky v pondělí skutečně otevřou, budou však fungovat jen v omezeném provozu. U stolu budou moct sedět maximálně čtyři hosté, pokud nejde o osoby ze společné domácnosti. Zároveň bude u zákazníků platit povinnost očkování, negativního testu (PCR i antigenního) nebo prodělání onemocnění covid-19. Jak se poslední podmínka bude ověřovat, zatím není jisté.

Restaurace, bary a kavárny musely loni na jaře zavřít od 14. března. Hosty mohly pustit na zahrádky od 11. května. Provoz vnitřních prostor vláda povolila od 25. května. Další nucené uzavření nastalo od 14. října, trvalo do 2. prosince. Následně ale platila pro gastronomická zařízení výrazná omezení kapacity i otevírací doby. Stravovací podniky jsou znovu uzavřené od 18. prosince. Občerstvení mohou prodávat jen přes výdejní okénka či rozvoz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com