V pondělí se uskuteční demonstrace proti praktikám některých radních ČT

Česká televize, ilustrační foto (Rostislav Kaplan)

Česká televize, ilustrační foto | FOTO: Rostislav Kaplan

V úterý 25. května má poslanecká sněmovna v plánu zvolit nové členy Rady ČT. Den před volbou se chystá demonstrace, která má upozornit na zhoršující se podmínky v radě. Podle organizátorů hlasovací většina ANO + KSČM + SPD + ČSSD tlačí do Rady ČT další kandidáty, kteří nesplňují podmínky zákona o ČT, zato s vysokou pravděpodobností podpoří odvolání generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Před volbou nových radních se v pondělí 24. května od 18:00 hodin uskuteční na Malostranském náměstí v Praze demonstrace na podporu veřejnoprávní České televize s názvem S.O.S. Česká televize, kterou pořádá občanská iniciativa Společně to dáme.

Organizátoři žádají, aby sněmovna volbu do rady ČT odložila za horizont parlamentních voleb. Dále žádají, aby sněmovna odvolala z rady členy, kteří byli vybráni v rozporu se zákonem o ČT, a odvolala také ty, kteří zákon porušují svou činností v radě.

Ve facebookové události organizátoři dále informují:

My jsme veřejnost. Rada ČT zastupuje nás! Proto nám vadí:
– Neveřejná jednání rady bez záznamu, dokonce s vyloučením některých členů
– Vměšování rady do personálních a programových záležitostí ČT
– Zjevný střet zájmů některých radních
– Urážky novinářek a novinářů členy Rady ČT

Na pondělní demonstraci vystoupí například herečka a lektorka rétoriky Milena Steinmasslová, předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamin Roll, senátoři David Smoljak a Marek Hilšer a další.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]