V pondělí se začne rozvolňovat. Ministr Havlíček prozradil, co se otevře

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO)  (ČTK)

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) | FOTO: ČTK

Od pondělí 12. dubna se otevřou obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví, zoologické zahrady i farmářské trhy. Na svém úterním jednání to podle ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) schválila vláda. Na 16. hodinu je naplánována tisková konference po jednání kabinetu.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na twitteru oznámil první změny v epidemických opatřeních. Od pondělí by se podle něj měla otevřít papírnictví, dětské oblečení a obuv, aby mohli rodiče v klidu poslat své děti do škol.

„Také čistírny a prádelny, farmářské trhy, zámečnictví, opravny zařízení pro domácnosti nebo prodej náhradních dílů pro auta,“ napsal na sociální síti. 

Ministr zdravotnictví Jan Blatný a ministr školství Robert Plaga (oba za ANO) (ČTK)

V současné době mohou mít otevřeno pouze vybrané obchody. Jde o potraviny, drogerie, lékárny, optiky, květinářství nebo prodejny s chovatelskými potřebami. Na tom by se nic měnit nemělo. 

Od 12. dubna by měl podle dřívějších informací skončit také zákaz cestování mezi okresy. V pondělí se mají do mateřských škol vrátit předškoláci, do lavic nejspíš opět zasednou také žáci prvních stupňů základních škol. Výuka má však probíhat rotačně.

Zpřístupněny mají být opět i zoologické a botanické zahrady. Ty od pondělí obnoví provoz ve venkovních prostorách, kapacitu však budou smět naplnit pouze z dvaceti procent.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]