V Praze hořela střecha pavilonu Ústřední vojenské nemocnice. Evakuovány byly dvě desítky lidí

Ústřední vojenskou nemocnici zachvátil v sobotu dopoledne požár (HZS hlavního města Prahy / se souhlasem)

Ústřední vojenskou nemocnici zachvátil v sobotu dopoledne požár | FOTO: HZS hlavního města Prahy / se souhlasem

Hasiči od rána zasahovali u požáru v Ústřední vojenské nemocnici v Praze 6. Podle dostupných informací začala hořet střecha jednoho z pavilonů. Na místě byla také výšková technika. Evakuováno bylo přes 40 osob. 

„Několik jednotek zasahuje u požáru střechy pavilonu v Ústřední vojenské nemocnici. Probíhá evakuace a zásah pomocí výškové techniky,“ napsali v sobotu dopoledne pražští hasiči na sociální síť twitter.

Hasiči k požáru vyjížděli krátce po půl deváté ráno. Oheň poničil část střechy jednoho z pavilonů o velikosti 15×30 metrů. Na místě nebyly hlášeni žádní zranění.

Při zásahu hasiči nasadili i výškovou techniku. Šlo podle nich o požár podkroví a zasáhl oddělení neurologie. “Nasazeno je několik vodních proudů, z toho 2 vnitřkem. Zasažen je pavilon A5 (neurologie – částečně ambulantní a částečně lůžková část),” sdělili hasiči na twitteru.

Krátce po půl jedenácté hasiči oznámili, že se jim podařilo zastavit plamenné hoření. Stále ale dohašují část střechy. Evakuováno bylo méně než dvacet osob, zraněni byli dva hasiči. Žádný pacient zraněn nebyl. Půdní prostor je požárem zničený, zbylá patra se ale podařilo uchránit. Na místě zasahovalo 10 profesionálních a 7 dobrovolných hasičských jednotek. Rozsah škod zatím není známý, stejně jako příčina požáru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články