V Praze se zpřísní opatření. Roušky se vrátí do obchodů, nákupních center i škol

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová představila nová opatření proti šíření nového koronaviru. Budou uzavřeny bary a noční kluby od půlnoci do šesti hodin ráno, přibude povinnost nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Toto platí od 9. září. Od 14. září bude ve společných prostorách všech škol povinné nosit roušky. 

Jágrová uvedla, že situace v Praze je podle jejího názoru „alarmující“. I proto je podle ní nutné opatření zpřísňovat. „Zásadním opatřením je nošení roušek,“ řekla. Praha a okresy kolem ní dominují v počtu nakažených a hygiena situaci považuje za počínající komunitní přenos.

Roušky v obchodech, v noci zavřou bary

V Praze bude od příští středy 9. září kvůli epidemii nového typu koronaviru povinné nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Od stejného data bude nutné od půlnoci do 06:00 uzavírat provozovny stravovacích služeb. Opatření cílí především na noční kluby a bary, řekla na dnešní tiskové konferenci ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví hygienické stanice hlavního města Zdeňka Shumová.

Školky zatím bez roušek

Zatímco školáci v Praze budou muset od 14. září nosit roušky ve společných prostorech škol, v mateřských školách dále zůstane dosavadní míra opatření, roušky tam děti ani personál nosit nemusí. V plánu není ani omezování návštěv v domovech seniorů, aby nebyli jejich klienti zbytečně traumatizováni.

Jágrová vysvětlila, že opatření budou platit až za několik dní proto, aby se na ně provozovatelé, ale i školy v klidu připravili.

Česko má v posledních dnech každý den rekordní přírůstky počtu nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Ve středu poprvé přesáhl 600 a dostal se na 649. Ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví evidovalo 680 nově nakažených.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner