Požár zasáhl halu v pražské Uhříněvsi. Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu

Záběr z požáru haly v Uhřiněvsi (HZS Praha)

Záběr z požáru haly v Uhřiněvsi | FOTO: HZS Praha

Kolem 17. hodiny vyjeli hasiči k požáru haly o rozloze 10×30 metrů v pražské Uhříněvsi. Podle informací pražských hasičů na místě zasahovalo 7 profesionálních a 9 dobrovolných jednotek. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Během požáru nedošlo k žádnému zranění.

„Do ulice Bečovská v Uhříněvsi vyjelo několik jednotek k ohlášenému požáru haly,“ informovali pražští hasiči na twitteru. Krátce na to hasiči doplnili vyjádření o vyhlášení třetího stupně požárního poplachu a o zřízení štábu velitele zásahu. V hale údajně mělo být umístěno drogistické zboží.

Krátce po vypuknutí požáru došlo k částečnému zřícení boční stěny haly a kolem 18. hodiny k destrukci střešní konstrukce. Místo požáru ze vzduchu monitoroval vrtulník Policie ČR a na místě byla z preventivních důvodů zdravotnická záchranná služba. Záchranáři museli ošetřit pouze jednoho dobrovolného hasiče, u kterého došlo během zásahu k přehřátí organismu.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Požár se podle hasičů nešířil mimo halu. Chemici na místě prováděli měření koncentrace škodlivin do ovzduší. Podle informací doposud nenaměřili nebezpečné hodnoty. Hasiči ale i tak doporučují obyvatelům v okolí nevětrat.

„Požár se nám daří postupně dostávat pod kontrolu. Informaci o požáru a o měření koncentrací byly předány zástupcům dotčených městských částí,“ popsali hasiči krátce před 19. hodinou průběh zásahu. Následně byla ohlášena lokalizace a postupné dohašování požáru, které bylo podle hasičů vzhledem ke zřícení části haly náročné.

Škoda byla po požáru odhadnuta na 120 milionů korun. Podle informací zjišťuje příčinu policejní a hasičský vyšetřovatel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]