V pražských Strašnicích došlo ke střelbě. Na místě jsou dva mrtví

Ilustrační foto (Policie ČR)

Ilustrační foto | FOTO: Policie ČR

Policie ČR dnes krátce po půl páté odpoledne informovala o střelbě v pražských Strašnicích. Na místě jsou dva mrtví, útočník a jeho oběť. Podle policie mohly být důvodem útoku sousedské spory.

O vývoji situace informovala policie na twitteru: „Na místě střelby zemřela jedna osoba. Policisté zásahové jednotky i vyjednavač jsou stále na místě. Podezřelý se po střelbě zabarikádoval v pokoji, probíhají další úkony. Situaci monitoruje policejní vrtulník, místo je pod kontrolou, bezprostřední nebezpečí nehrozí.“

()

Úmrtí, ke kterému během střelby došlo, potvrdila pro TV Seznam mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Jana Poštová. Další dvě osoby jsou z preventivních důvodů v péči lékařů. Záchranná služba má na místě dvě posádky RZP, lékaře, inspektora provozu a koronera.

Střelec se měl údajně zabarikádovat v jednom z pokojů v domě, kde ke střelbě došlo.

Po páté hodině provedla zásahová jednotka zákrok. Muž podezřelý ze střelby byl po vstupu do místnosti nalezen mrtev. Pravděpodobně spáchal sebevraždu.

Zásah již skončil, policisté zůstávají na místě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]