V Rakousku byli zadrženi i podezřelí z Kavkazu, řekl ruský velvyslanec ve Vídni

Místo teroristického útoku ve Vídni (YouTube)

Místo teroristického útoku ve Vídni | FOTO: YouTube

Úřady v Rakousku zadržely v rámci vyšetřování vražedného řádění střelce ve Vídni také podezřelé z ruského severního Kavkazu, řekl v úterý velvyslanec Ruské federace ve Vídni Dmitrij Ljubinskij.

Pachatel střelby při pondělním útoku ve Vídni, při němž zahynuli čtyři lidé a 22 bylo zraněno, byl stoupencem teroristické organizace Islámský stát, uvedlo rakouské ministerstvo vnitra. V té souvislosti bylo zatím zadrženo celkem 14 lidí, sdělilo ministerstvo.

FORUM 24 (archiv)

„Existují informace, že mezi zadrženými jsou migranti z balkánských zemí, islámského světa a ze severního Kavkazu,“ řekl ruské státní televizi velvyslanec Dmitrij Ljubinskij.

Do oblasti severního Kavkazu patří mimo jiné většinově muslimské ruské republiky Čečensko, Dagestán a Ingušsko.

„V tuto chvíli nejsou žádné další podrobnosti,“ řekl Ljubinskij v diskusním pořadu státní televize Rossija „60 minut“.

Diplomat doplnil, že není známo, že by při útocích byli zraněni nějací ruští státní příslušníci.

Pachatelem pondělního útoku, kterého policie zastřelila, byl dvacetiletý sympatizant Islámského státu s dvojí rakouskou a makedonskou státní příslušností, uvedl rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Mladík byl v dubnu loňského roku odsouzen za trestný čin terorismu pro pokus odcestovat do Sýrie, sdělil ministr tiskové agentuře APA.

Podle Nehammera policie pátrá po dalších možných útočnících nebo jejich komplicích, kteří mohou být stále na svobodě. Několik sousedních zemí posílilo hraniční kontroly.

Střelba vypukla jen několik hodin předtím, než Rakousko znovu zavedlo plošná karanténní opatření kvůli šíření koronaviru a lidé si v barech a restauracích užívali poslední noc venku.

(Zdroj: Themoscowtimes.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]