V roce 2025 vypukne válka mezi USA a Čínou, předpovídá americký generál

Mike Minihan (US Air Force, se souhlasem)

Mike Minihan | FOTO: US Air Force, se souhlasem

Americký generál a šéf Velitelství vzdušné mobility Mike Minihan poslal svým podřízeným memorandum s varováním, že USA pravděpodobně budou za dva roky ve válce s Čínou. Informaci zveřejnily NBS News.

„Doufám, že se mýlím. Můj instinkt mi říká, že budeme v roce 2025 bojovat,“ uvedl Minihan, který poznamenal, že vzhledem k tomu, že se na Tchaj-wanu i v USA budou v roce 2024 konat prezidentské volby, tak nebudou Spojené státy ani Tchaj-wan zcela soustředěny. Čínský prezident Si Ťin-pching tak bude mít příležitost na ostrovní stát zaútočit.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Memorandum, ve kterém generál Minihan nastínil své tréninkové cíle, včetně vytvoření „posílené, připravené, integrované a agilní společné manévrovací skupiny společných sil, připravené bojovat a vyhrávat uvnitř ostrovního řetězce“, je určeno všem velitelům vzdušných křídel Velitelství vzdušné mobility a dalším operačním velitelům vzdušných sil.  Zároveň jim nařizuje, aby mu do 28. února letošního roku hlásili veškeré informace o všech snahách v rámci přípravy na válku s Čínou.

Velitelství vzdušné mobility má téměř 50 000 členů služby a téměř 500 letadel a je odpovědné za dopravu a doplňování paliva.

Minihanovo memorandum vyzývá všechen vojenský personál, aby se připravil na válku i v dalších aspektech. Všichni vojáci by tak měli „myslet na své osobní záležitosti“ a být důslednější ve výcviku.

V září 2022 americký prezident Joe Biden prohlásil, že armáda Spojených států bude bránit Tchaj-wan, pokud ho Čína napadne. USA jsou pro Tchaj-wan hlavním mezinárodním dodavatelem zbraní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články