V ruské oblasti hraničící s Ukrajinou hoří nádrž s ropnými produkty. Problémy hlásí i další regiony

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Na severu ruské Brjanské oblasti, která hraničí s Ukrajinou, hoří velká nádrž s ropnými produkty. Na telegramu to uvedl gubernátor oblasti Alexandr Bogomaz. O původu požáru se nezmínil, oběti podle něj nejsou.

Na hašení ohně o rozloze 1800 metrů čtverečních se podílí přes 80 lidí a 30 jednotek, uvedl Bogomaz. Oheň zasáhl oblast na severu, v okolí města Suraž, které leží zhruba 75 kilometrů od hranice s Ukrajinou. Na tu Rusko letos v únoru zaútočilo.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Problémy v noci na dnešek hlásila i další ruský region přiléhající k Ukrajině. Gubernátor Kurské oblasti Roman Starovojt podle ruskojazyčného serveru BBC uvedl, že některé okresy sousedící s Ukrajinou jsou částečně bez proudu. Kyjev obvinil, že na ruském území útočil na energetické zařízení.

Zprávy nelze nezávisle ověřit, Ukrajina se k obvinění nevyjádřila.

Rusko od začátku října masivně útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Následkem jsou mimo jiné rozsáhlé výpadky v dodávkách elektrické energie, tepla a vody. Ukrajinské úřady po nich také hlásí oběti z řad civilistů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články