V ruském Permu hoří tepelná elektrárna, jeden člověk zemřel

Permská elektrárna (Isvistunov, wikimedia, CC BY-SA 4.0)

Permská elektrárna | FOTO: Isvistunov, wikimedia, CC BY-SA 4.0

Podle ruských médií vypukl požár v jedné z kogeneračních jednotek tepelné elektrárny v Permu, který leží na východě Ruska. Nad městem se vznáší obrovská mračna kouře.

Podle pracovníků elektrárny, která patří k nejvýkonnějším v celé Permské oblasti, došlo k výbuchu plynové turbíny a následnému silnému požáru. V důsledku exploze poklesl výkon elektrárny o 80 MWh, tedy téměř o 20 procent.

Požár zachvátil plochu o rozměrech přibližně 1500 metrů čtverečních a z okolí elektrárny bylo následně evakuováno asi 500 lidí.

Při výbuchu byli popáleni tři lidé, z nichž jeden po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl.

Videa z incidentu se okamžitě rozšířila po sociálních sítích.

Jedná se o největší tepelnou elektrárnu v Permu, která zajišťuje zásobování ropné rafinérie energií a je jedním z hlavních zdrojů tepla pro budovy v levobřežní část města.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články