V Rusku nasadili na koronavirus bohoslužbu, v Indii sezamový olej

youtube/Москва 24

Ruská pravoslavná církev v Moskvě uspořádala bohoslužbu, která chce pomoci uchránit Rusko před smrtící epidemií koronaviru, jež se šíří po celé Číně a obávají se jí i v dalších zemích. Šanci vycítili i prodejci homeopatik

Nákaza se začala šířit z čínského města Wu-chan a v Číně má také nejvíce obětí. Rusko mělo přímé lety do několika čínských měst, takže strach ze šíření je logický.

Církev začala s prevencí už na konci ledna, kdy se do kostela v centru Moskvy dostavilo více než 60 členů moskevské čínské komunity a účastnili se bohoslužby. Agentuře Interfax to sdělil ortodoxní aktivista Kirill Frolov: „Arcikněz Igor Zujev uspořádal modlitební bohoslužbu za záchranu před epidemií pneumonie koronavirus, která zmítá ruským spojencem Čínou,“ uvedl Frolov.

Bohoslužba přišla poté, co Rusko přijalo zvýšená opatření, aby zabránilo šíření koronaviru přes svoje hranice. Tři ruské regiony na Dálném východě uzavřely své hranice s Čínou a ruské cestovní kanceláře odmítají turistickým skupinám z této země vstup do Ruska.

Ruská Federální antimonopolní služba mezitím oznámila, že obdržela stížnosti na výrobce homeopatických léků, kteří inzerují své výrobky spotřebitelům jako lék na koronavirus.

Spásu v alternativní léčbě hledají ovšem i jinde. V Indii mají dokonce zvláštní ministerstvo, které se zabývá šířením ájurvédské medicíny. To vydalo 29. ledna zdravotnické doporučení, které obhajuje používání homeopatie a tradičních léků, jako jsou indické systémy medicíny, k zabránění infekci koronaviru. Doporučuje se použití homeopatického přípravku zvaného Arsenicum album 30C a dvě kapky sezamového oleje do každé nosní dírky každé ráno jako prevence. Doporučuje se také léčba dle Unani medicíny, která je založena na učení starověkých lékařů Hippokrata a Galéna. Ta prý může mírnit příznaky. Ačkoliv se ministerstvo odvolává na svědectví různých odborníků, že tyto metody fungují, vědecká komunita tento přístup kritizuje jako kontraproduktivní.

Jak je patrné, nejistota lidí kvůli viru, jehož název ještě nedávno prakticky nikdo neznal, se může stát pro podnikavce všeho druhu rájem.

(Themoscowtimes.com, the-scientist.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner