V Rusku přijali zákon proti propagaci zvrácenosti. Tak to asi zavřou Putina a Medveděva

Ruský prezident Vladimir Putin (Adobe Stock)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: Adobe Stock

Náboženský fanatik a podněcovatel válečných zločinů (korektně se tomu říká pravoslavný oligarcha) Konstantin Malofejev jásá nad tím, jak duchovní obnova Ruska pokračuje mílovými kroky. Teda jaké míle, v Rusku se vždycky měřilo na versty a dekadentní západní metrický systém by to chtělo zrušit.

Malofejev je šťastný, protože se v Čeljabinsku, hlavním městě jižního Uralu, konalo fórum s názvem “Globální výzvy naší doby a duchovní volba člověka”. Prý „ve formátu vánočních čtení“.

(Týdeník FORUM)

„Již v průběhu akce vyšlo najevo dlouho očekávané rozhodnutí poslanců Státní dumy: přijetí zákona proti propagaci zvráceností ve třetím čtení. Jihouralští kolegové přijali tuto zprávu s velkým nadšením,“ píše Malofejev. Máme pochopení. Z čeho by se asi tak člověk v Čeljabinsku dneska (stejně jako kdykoli jindy) mohl radovat.

Dozvěděli jsme se také, že se hodně času věnovalo tématu ochrany tradičních hodnot a padl návrh na zřízení Rady pro zachování a posílení tradičních hodnot při gubernátorovi, což prý „aktivně podpořili obyvatelé Čeljabinska“. Kolik těch občanů Čeljabinska bylo a jak ta aktivita vypadala, to se neříká, ale můžeme si to představit. Přinejmenším je jasné, jak by dopadl nějaký občan, který by gubernátorovi vzkázal, ať jde s tradičními hodnotami na chuj a radši opraví silnice, pokud tam nějaké jsou. Naložilo by se s ním podle tradičních hodnot ruského samoděržaví z dob takzvaného nevolnictví, rozuměj otroctví.

Činovníci, kteří nemají nic jiného na práci, hodlají struktury posilující tradiční hodnoty budovat v každém regionu a vyzývají, aby se občané sjednotili. „Koneckonců, pokud nezvítězíme na vnitřní frontě, v mentální válce, která se proti nám rozpoutala, budou všechny bitvy na frontě marné.“

V podstatě jde tedy o vyhledávání takzvaného vnitřního nepřítele. To je oblíbená kratochvíle papalášů, když už se vlastní neschopnost nedá moc zakrýt. Tak se to provozovalo už za Josifa Stalina, který to dovedl k dokonalosti, protože vnitřním nepřítelem byl nakonec skoro každý, včetně členů vedení strany z Leninových dob. Zbytek patřil do kategorie potenciálních nepřátel.

()

Co jsou ty tradiční ruské hodnoty, by se mělo vyjasnit, protože zatím to vypadá, že jsou jen dvě, totiž neomezená moc panovníka a jeho dvora a snaha krást cizí území. Možná to ale stačí. Pro okrasu stačí ještě nějaké pravoslavné bohoslužby a ruští muslimové, buddhisté, judaisté, vyznavači sibiřského šamanismu, městského neošamanismu – a komunisté se na ně mohou aspoň koukat. Jehovisté, homosexuálové a západníci všeho ražení se na to mohou koukat na dálku z exilu nebo na televizi v kriminále, pokud nebudou momentálně na samotce jako Alexej Navalnyj.

Jak ještě někteří pamatujeme z dob bývalého režimu, jakmile se horlivě vyzývá, že by něco mělo být, znamená to, že to tak úplně není. Tradiční hodnoty jako mlácení manželek a konzumace vodky jsou živé a není třeba na jejich udržení pořádat nějaká fóra. Tradiční hodnota narukovat do války a tam padnout už se setkává s menším pochopením, takže několik set tisíc mužů raději z Ruska zmizelo. Válka jim sice moc nevadí, ale budou rádi, když padne někdo jiný a oni si zatím někde v baru počkají, jak to dopadne. Mohou se obírat příjemnými představami, kolik mladých vdov bude v Rusku brzo k mání.

Kdyby se náhodou nějakou nečekanou zákrutou osudu stalo, že se v Rusku dostanou k moci na chvilku západníci, nebo někdo, kde se tak aspoň bude tvářit, mohl by se paragraf o zvrácenosti použít třeba na Vladimira Putina nebo Dmitrije Medveděva. Podle na Západě převládajícího názoru je bombardování porodnic a mučení ve sklepech zvrácenost a zločin. Dá se očekávat, že obyvatelé Čeljabinska pak tvrdé potrestání Putina a Medveděva nadšeně podpoří, když se jim řekne, že by to měli udělat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články