V Rusku si fitness služby odečtete z daní. Počet nemocnic ale klesá

repro: gorod-novoross.ru

V Rusku může být v létě roku 2020 zaveden odpočet daně za fitness služby. Radostnou zprávu řekl listu Izvestija prvního místopředsedu výboru Státní dumy pro hospodářskou politiku Vladimír Gutenev. Zatím se zdá, že ruský lid z toho má legraci.

Návrh zákona byl vypracován ministerstvem financí na pokyn ruského prezidenta Vladimira Putina a už ho projednává vláda. K posouzení bude přeložen v prosinci 2019.

Pokud se někdo raduje až příliš, je třeba poznamenat, že odpočet se nebude vztahovat na účast na sportovních akcích a na nákup sportovního vybavení. Seznam služeb a organizací, na které se odpočet bude vztahovat, bude stanoven později.

Srážku lze získat pouze při podání daňového přiznání Federální daňové službě (FTS) sděluje ministerstvo financí.

K tématu už se vyjadřují na internetu Rusové, kteří si z toho dělají legraci. Například:

„Okouzlující … a daňový odpočet za placení našich zmatených služeb se neplánuje?“

„Pokud budeme pokračovat v tomto cirkusu, musíme také zavést odpočet daně na nákup diamantů, soukromých letadel, jacht a drahých aut. Při nákupu nemovitostí již odpočet daně existuje.

Daňové odpočty pro bohaté a zdravé“ Chudí a nemocní ať si platí léky…To je nějaký surrealismus…“

„Další nerovnost, nejprve musíte umožnit přístup do takových fitness center každému. Pro chudé rodiny je v podstatě nemožné si takové drahé služby koupit. Co jim šéf výboru Dumy navrhne?“

„Aby se lidé mohli věnovat sportu, musí se pro to vytvořit podmínky. Na každém dvoře by mělo být sportovní hřiště, v docházkové vzdálenosti by měla být fitness centra s bazény! Rád bych šel do bazénu i bez odpočtů, ale v Moskvě je bazénů nedostatek. K čemu tyhle prázdné řeči? Děsné!“

Rusové sami zakoušejí, se se zdravotnictvím to jde z kopce a potvrzují to i statistická data. „Optimalizace zdravotní péče“ vedla zatím v Rusku k masivnímu uzavírání nemocnic a k poklesu kvality lékařské péče. Do roku 2021–2022 může mít země takový počet nemocnic, jako měla za cara rok před vypuknutím první světové války.

„V letech 2000–2015 se počet nemocnic v Rusku snížil na polovinu, z 10,7 tisíc na 5,4 tisíc. Odborníci z Centra pro hospodářské a politické reformy (CEPR) to vypočetli na základě údajů Rosstatu .Ve své zprávě ‚Zdraví. Optimalizace ruského systému zdravotní péče v akci‘ odborníci sdělují, že pokud úřady budou i nadále zavírat nemocnice takovým tempem (353 ročně), tak do roku 2021–2022 dosáhne počet zdravotnických zařízení v zemi čísla tři tisíce, což byla úroveň za Ruského impéria v roce 1913.“ (rbc.ru)

Je jasné, že za takové situace jim daňové odpočty na fitness přijdou jako dost černý humor.

(Zdroj yandex.ru)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner