V Rusku si můžete koupit a sníst sladkého Putina. Zakousnout se můžete i do Brežněva

Tento Putin je nepopiratelně sladký. (repro: sakhalife.ru)

Tento Putin je nepopiratelně sladký. | FOTO: repro: sakhalife.ru

Ruský obchod prodávající dorty se rozhodl pochoutku ještě vylepšit tím, že bude mít netradiční podobu. Dorty jsou vyvedeny jako busty významných státníků sovětské a ruské minulosti i přítomnosti. Nejhodnotnější je dort s podobou prezidenta Vladimira Putina, aspoň pokud jde o cenu. 

Obchod s dorty připravil vzácnou kolekci před ruským státním svátkem. Kromě Vladimira Putina se případný zájemce může obdivovat i jiným osobnostem a kupec se může zakousnout i do Stalina, Gorbačova nebo cara Mikuláše II.

„Hlava každého vůdce má svou vlastní cenu,“ informoval zpravodajský web Sakhalife.ru. Pokud jde o Putinovu hlavu a poprsí (v životní velikosti), je cena stanovena na 6900 rublů (100 amerických dolarů), což je zhruba dvacetinásobek průměrné ceny, jakou dá zákazník v obchodě za běžný dort. Gorbačov je třikrát levnější než současný prezident.

„Kromě ceny mají dorty různé náplně,“ řekla spoluzakladatelka podniku Sladkyje mečty (Sladké sny) Tatjana Tymyrová.

„Neříkáme, který dort má jakou náplň. Ať je to pro kupující tajemství.“

Tymyrová bere též na vědomí zvýšený zájem o sladké zpodobení dalších osobností. Lidé mají chuť i na zahraniční státníky. Zejména jde prý o amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Je jistě otázka, jestli si třeba prezidenta Putina budou kupovat víc jeho stoupenci, nebo peníze obětují jeho odpůrci. Konzumovat vůdce je jistě skoro jakási forma náboženského obřadu, protože jeho síla pak může vstoupit do přijímajícího. Na druhou stranu to ale znamená vytáhnout na vůdce nůž a porcovat ho. Je ale možné, že příslušné orgány časem toto dilema vhodným opatřením vyřeší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]