V Rusku zemřel další vysoce postavený manažer. Ivan Pečorin měl vypadnout z lodi

Ivan Pečorin (Корпорация развития Дальнего Востока / se souhlasem)

Ivan Pečorin | FOTO: Корпорация развития Дальнего Востока / se souhlasem

Ivan Pečorin, generální ředitel společnosti Korporace rozvoje Dálného východu a Arktidy pro letecké aktivity (KRDV), zahynul poblíž Ruského ostrova u Vladivostoku. V tiskové zprávě o tom informovala sama firma.

Podle webu Deita.ru zemřel Pečorin 10. září večer poblíž Ignatjevova mysu na ostrově. Údajně vypadl z rychle jedoucí lodi. Na všechna plavidla, která se nacházela v blízkosti, byla vyslána výzva o pomoc při hledání pohřešovaného muže. Později byl nalezen mrtvý.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Dne 12. září 2022 jsme se dozvěděli o tragickém úmrtí našeho kolegy Ivana Pečorina, generálního ředitele korporace pro rozvoj leteckého průmyslu Dálného východu a Arktidy. Ivanova smrt je nenapravitelnou ztrátou pro jeho přátele a kolegy a velkou ztrátou pro společnost. Rodině a přátelům vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ stojí v prohlášení KRDV. V prohlášení nebyly uvedeny žádné podrobnosti o Pečorinově smrti.

Nejedná se o prvního vrcholového manažera KRDV, který letos zemřel. V únoru zemřel na mrtvici její generální ředitel a bývalý zástupce gubernátora Nižegorodské oblasti Igor Nosov.

V posledních měsících v Rusku přišla o život za nejasných okolností řada vysoce postavených manažerů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články