V Saratově dron poškodil dva ruské bombardéry, v Rjazani vybuchla na letišti cisterna

Tu-95 (RAF, wikimedia commons, CC BY-SA 4.0)

Tu-95 | FOTO: RAF, wikimedia commons, CC BY-SA 4.0

Neznámým dronem byla na letišti v Saratovské oblasti poškozena dvě letadla, v jiné části Ruské federace pak na letišti vybuchla cisterna s palivem. Rusko hlásí mrtvé i zraněné.

Zatím neznámý dron zaútočil na leteckou základnu Engels-1 v Saratovské oblasti, kde jsou umístěny strategické bombardéry Tu-95 schopné nést i jaderné zbraně. Dva z těchto bombardérů byly při útoku dronu na tamní ranvej poškozeny a při útoku byli podle ruských zdrojů zraněni dva vojáci.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Na letišti Ďagiljevo u Rjazaně pak došlo k výbuchu palivové cisterny. Na místě zemřeli nejméně tři lidé a další byli zraněni. I na tomto letišti jsou umístěny strategické bombardéry Dálkového letectva Ruské federace.

Strategické raketové bombardéry typu Tu-95MS, Tu-160 a Tu-22M3, které se na letištích nacházejí, jsou schopné odpálit smrticí řízené střely ze vzdálenosti více než 1000 kilometrů a také jsou některé z nich upraveny, aby mohly nést jaderné zbraně.

Podle ukrajinských zdrojů byly útoky dálkovými střelami z těchto bombardérů zaznamenány proti lodím v Černém a Kaspickém moři, ale i na několika místech na pevnině.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články