V sídle europarlamentu v Bruselu opět zasahovala policie, oznámila prokuratura

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Bruselská policie v pondělí provedla další prohlídku v sídle Evropského parlamentu v souvislosti s vyšetřováním podezření z korupce. S odvoláním na belgickou federální prokuraturu to napsal web Politico i další média. Podle některých zdrojů zasahovali policisté také na jiných místech.

Policie tak pokračovala ve vyšetřování korupčního skandálu, který Evropským parlamentem otřásá od pátku. Několik současných či bývalých pracovníků čelí podezření, že výměnou za peněžité i jiné dary sloužili zájmům Kataru.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) (Tomáš Zdechovský / se svolením autora)

Ve vazbě je podle médií i řecká europoslankyně Eva Kailiová, která byla údajně v neděli formálně obviněna z korupce.

Podle Politico pondělní operace znamenala druhý zásah policie v kancelářích Evropského parlamentu. Kromě toho policisté nahlásili prohlídky dalších 19 rezidencí nebo kanceláří.

Při prvotním zásahu v pátek policie zadržela šest lidí, čtyři z nich zůstávají ve vazbě. Prokuratura je obvinila z účasti ve zločinecké organizaci, praní špinavých peněz a korupce, aniž je jmenovala. Katar o víkendu odmítl jakákoli tvrzení o „špatném počínání katarského státu“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články