V síti Bo–Li–X: útok na SPOLU, útok na Radu ČT a omlouvání ruských záškodníků

Hana Lipovská a Jana Bobošíková  (ČTK/Vít Šimánek)

Hana Lipovská a Jana Bobošíková | FOTO: ČTK/Vít Šimánek

V týdnu poté, co se veřejnost dozvěděla, že sklad munice ve Vrběticích spáchali Putinovi ruští záškodníci, trojice Bobošíková–Lipovská–Xaver pokračovala ve frontálním útoku na Českou televizi a pan Veselý se zapojil do kritiky potírání ruské propagandy v českých médiích a na sociálních sítích a zpochybňování viny Ruska na vrbětické tragédii.

Zároveň ale také prasklo, že „skandální obvinění“ ředitele ČT Dvořáka o střetu zájmů z úst paní Bobošíkové, které s ochrankou na minulé zasedání rady přišla zopakovat slečna Lipovská, nejsou pravdivá. A pan Veselý ve svém pořadu opětovaně potvrdil, že je hulvátský sprosťák, který nepatří do české společnosti. Když radní veřejnoprávní televize ve svém soukromém youtube kanálu tyká rektorovi olomoucké univerzity a oslovuje jej „ty profesůrku“, a když slečna Lipovská na radu přinesla lživá obvinění z pořadu její kamarádky Jany, nemají v radě co pohledávat. Nesplňují etický standard pro výkon této funkce.

Tři dny poté, co se na veřejnost dostala informace o pachatelích výbuchu ve Vrběticích, paní Bobošíková zveřejnila další díl svého pořadu, tentokrát  s názvem „Koalice SPOLU: havlovská diplomacie, Posselt, Fiala a volební spot. Pokrytectví ODS, TOP 09 a KDU“.  Šlo o ostrou kritiku pravicového bloku, a šlo o demokratický hejt: Svou nelásku vyjádřila paní Bobošíková všem členům koalice a na konci dílu se ostře vymezila i proti Václavu Havlovi a Pirátům.

bobo

Právě oni – s pravicovou koalicí (určitě placenou z tajných fondů CIA stejně jako v dobách, kdy paní Bobošíková vítala na Staroměstském náměstí Husáka) protlačili do Rady (Bobošíkovou nenáviděné) České televize paní Martu Smolíkovou. A ta se – Ó HRŮZO – baví se sudetskými Němci, vyhnanými po II. světové válce z českého pohraničí. Flusnout na Němce, to u nejnižších vrstev české společnosti spolehlivě zabere!

Já si melu svoje!

Dne 22. dubna slečna Lipovská píše na svůj facebook obsáhlou analýzu, kterak dle jejího názoru a podle jejích argumentů ředitel ČT lhal. „Vyhodnocení odpovědí generálního ředitele ČT k jeho možnému střetu zájmů v případě společnosti GOPAS.“ A v mnoha bodech dokazuje, kterak ředitel ČT Dvořák lže. Do toho jí opakovaně na zeď sdílejí návštěvníci výsledek šetření dozorčí komise, která prošetřila její obvinění Petra Dvořáka. V konfliktu zájmu nebyl a není. Výsledek šetření – tedy že slečna Lipovská ve svých obviněních nemluvila pravdu – zveřejnil jeden z členů rady.

Obvinění zveřejněná paní Bobošíkovou a zopakovaná paní Lipovskou na jednání Rady ČT nejsou pravdivá. K cestě na to jednání si ale Lipovská dokonce vymanipulovala policejní ochranku. Na dotazy na svém FB účtu, co to tedy celé znamená, však nereaguje. Jeden z jejích argumentů proti řediteli Dvořákovi je, že neodpovídá na podněty.

Xaver to jistí!

V den, kdy prasklo, že muniční sklad v objektu ministerstva obrany ve Vrběticích vyhodili do povětří ruští diverzanti, že šlo o záškodnický vojenský útok Putinova Ruska, pan Veselý zveřejnil další díl svého pořadu o své poslední sprostotě. Když studentku olomoucké univerzity posílal, aby se vyučila kuchařkou. Veselý své sprostoty nyní rozšířil. K rektorovi univerzity, který se studentky zastal, pronesl památný výrok „magnificence se vyblinkala na facebook“. Rektorovi tykal, a svou ohnivou filipiku proti nepřítomnému rektorovi zakončil zvoláním „že ses chytl za nos, ty profesůrku jeden“.  A nakonec dodal – v jeho očích jistě strašlivou – hrozbu: „Nechal bych magnificenci vyhladovět!“ Ano, věřím, že nic než hrozba hladu neděsí pana Veselého více. A do toho se ostře vymezí proti iniciativě Kremlin Watch, která sleduje ruskou protičeskou propagandu a dezinformační válku. V den zveřejnění informací o ruském útoku ve Vrběticích.

Eric Drooker

Dalším klenotem pak byl – 20. dubna – díl jeho pořadu nazvaný „Chci odvolat ředitele Dvořáka“. Na trojici Bobošíková–Lipovská–Veselý je sympatické, že nijak netají své osobní cíle a úmysly, byť promítání osobních postojů do výkonu funkce radního ČT je v přímém rozporu se zákonem o České televizi. Newsroom ČT je podle pana Veselého manipulativní lživá žumpa. Řekli totiž v newsroomu, že chce odvolat ředitele Dvořáka, byť to nikdy nechtěl. „Ale když už si to soudruzi a soudružky z newsroomu přejí, tak nebude jiná možnost.“ Proto sepsal stížnost jako koncesionář, že televize lže.

Většinu svých pomluv České televize odvypráví do kamery při řízení auta v hustém pražském provozu. Nevěnuje se řízení, vypráví složité fabulace, na které je potřeba se soustředit, a zásadně porušuje dopravní předpisy. Řidič se při řízení motorového vozidla musí věnovat řízení vozidla, ne televizním výstupům. Pan Veselý – kromě porušování předpisů – může velmi snadno při natáčení formátu „natočeno při řízení auta v centru Prahy“ někoho zabít. Radní ČT si stěžuje, že ČT nedodržuje zákon, a přitom on sám porušuje zákon, páchá dopravní přestupek, a ohrožuje okolí. A ještě na tom vydělává ve svém youtube kanálu.

O zavrženíhodnosti zdravé stravy

Celá snaha skupiny Bo–Li–X vyřídit si účty Jany Bobošíkové se zpravodajstvím České televize má – přes svou závažnost – bizarní rozměry. Pan Veselý to dotáhl nejdál. V pořadu Xaver živě v pátek 23. dubna si asi deset minut dělal legraci z nějakého televizního pořadu o vaření, kde připravovali bezmasá jídla. Jeho celkový postoj k myšlence bezmasého jídla byl jednoznačný: Polévka mrkvový krém prý vypadá jako vyzvracená mrkev. Když si těžce nemocný člověk jako pan Veselý, jehož nadváha dosahuje patologické, zdraví a život ohrožující míry, dělá legraci ze zdravé stravy, je to dojemné.

K pořadu Jakuba Železného říká: „Je to vostrý, takový jako… Je to styl. To nelze kvalifikovat, že je to blbě. Viděl jsem to po těch Vrběticích. Dával jasně najevo, na které straně barikády stojí. Asi je to v tomto případě v pořádku, nevím,“ říká Veselý. Pokud neví, že je v pořádku, že zpravodaj České televize při diverzním útoku Ruské federace na území ČR stojí na straně České republiky, musí z rady ven. Nechápe, že ČT není Putinův propagandistický kanál. Ale tvrdí, že se nedívá na ČT – a neplní tedy své povinnosti. Jak může vykonávat funkci jejího radního, když ji nesleduje? A do toho průběžně děkuje divákům, kteří mu při jeho vystoupení online posílají penízky na papáníčko.

Nové číslo Revue FORUM s Jaroslavem Flegrem (Roman Černý)

Pak pustí ukázku z rozhovoru s Jaroslavem Pleslem, šéfredaktorem MF Dnes. Listu, vlastněného premiérem, který zrovna řeší vracení dotací EU, čerpaných na jeho byznys. Xaver otevře téma, že Německo prý chce třicet milionů dávek Sputniku. Pan Plesl odpoví: „To jsou Němci. Nechtějí vyhošťovat ruské diplomaty kvůli Vrběticím a chtějí Sputnik,“ a zdůrazní, že Němci mají Rusy rádi. Se Sovětským svazem uzavřeli dohodu o neútočení. Míní pakt Molotov–Ribbentrop, takže si pan Plesl zřejmě plete Merkelovou s Hitlerem. Jardo, propříště: Hitler byl ten s knírkem! A dodá: „Jednou zaútočí Němci, jednou zaútočí Rusové.“ Připomínám – jde o jeho komentář k záškodnickému útoku ruské armády na území ČR v roce 2014, ve Vrběticích. A že by prý polovina občanů chtěla Sputnik. „A pak se všichni ožereme!“ loučí se pan Plesl.

Následuje projev pana Veselého k Vrběticím. Že na ně nemá názor. A že nám strašně lžou obě dvě strany. Tajné služby se neštítí před nikým, a on si nedělá iluze, a je to tak fifty fifty. Bůh ví, co za tím je. ALE! Je tam tolik otazníků! Přijde mu zvláštní, že by tajná služba najala nějaké zločince k útoku či na zavraždění Skripala. Takový amatéry! Dle pana Veselého byli oba ruští diverzanti šašci. Neuměli pořádně otrávit Skripala, nechali se nafotografovat, „a tam to taky domydlili, jestli to vůbec byli oni v těch Vrběticích, tak si říkám: Co to je? Neříkejte mi, že ty Rusáci, kdyby chtěli někoho odkráglovat, tak by to udělali, stejně jako Američani a Izraelci. A co ta doba mezi tím? A proč nám říkají jenom něco? Máme tomu věřit, těm tajným službám?“

Pak fantazíruje úplné nesmysly, jak může někdo přijít do nějakého skladu jen tak se podívat, jak je možné, že se nemusí nikde zapisovat. Oba agenti se na návštěvu ve Vrběticích řádně objednali, zaslali kopie pasů, zaevidovali a zapsali jako potenciální obchodní partneři, kupci, a nelze předpokládat, že to Veselý neví. On jen plácá hlouposti, aby ještě víc rozostřil realitu a zvýšil informační nejistotu – přesně tak, jak to dělají ruští trollové. Vojáci hybridní války proti Západu, kterou Putin vede. „Jsou to věci, které se v tomto světě dějou, ale z tohoto mraku pršet nebude,“ dí. Panu radnímu je zcela jedno, že při tom útoku už pršelo. Ruští diverzanti zavraždili dva pracovníky skladu.

„Tady ty dva amatéry, který chtěli někoho otrávit a tady vyhodit ňáký… Ty už bych ani nehledal, protože budou na dně Bajkalského jezera.“ Ten člověk chce zalhat fakt, že záškodníci budou Putinovým režimem za svůj útok vyznamenáni a povýšeni. Ale pak dodá, neb je statečný, že je mu samozřejmě líto těch dvou mrtvých a není to zlehčování útoku, který před minutou zlehčoval. Za minutu po výroku ten čestný muž popřel vlastní slova. Pak dí: „Já bych počkal, až budou všechny důkazy na stole!“ A připomene pravomocně odsouzené vrahy Kajínka a Kramného – jako že tam to taky není jasné. Nakonec, jak jinak, napadne zpravodajství ČT, především newsroom. Zcela doslovně přizná, že se má Česká republika chovat k Rusku jako k nadřízenému: „Respekt k velmoci, stejně k Američanům jako k Rusku prostě… (a rozesměje se) Jednat s nima jako rovný s rovným? Ano! Už dlouho jsem neslyšel nic vtipnějšího!“ Nakonec udělá reklamu energy drinku, který stál celou dobu na stole před ním v záběru, a kafi, kterému dělá reklamu taky. Věřím, že s jeho vystoupením byli distributor energy drinku, Putin i distributor toho kafe spokojeni. A rozhodně bychom neměli zapomínat na starší výrok pana Veselého v jednom z rozhovorů se mnou: „JÁ POVAŽUJI JANA PALACHA ZA DUŠEVNĚ NEMOCNÉHO ČLOVĚKA!

O čem budou další díly?

V průběhu týdne, na jehož začátku prasklo, že sklad munice ve Vrběticích vyhodili do povětří Putinovi vojáci–záškodníci, se většina úsilí informační trojice Bo–Li–X soustředila na boj o radu ČT. Diverzní útok ve Vrběticích zmínili jen tím, že pan Veselý opakovaně útok zpochybňoval, zlehčoval, a rozmlžoval vinu Ruska. A útočil na Kremlin Watch. A zpochybňoval existenci a tlak ruské propagandy v českých médiích.

Na svém FB profilu paní Bobošíková uvádí jako svého manžela pana Pavla Bobošíka. Ten o sobě na svém profilu píše, že je: „CEO ve společnosti Sibirskoe Steklo OOO, president ve společnosti Ekran OAO Novosibirsk“.

Byl bych strašně rád, kdyby v příštích dílech paní Bobošíková a pan Veselý vysvětlili, jaké mají jejich pořady, a také vystupování slečny Lipovské a pana Veselého v Radě ČT, vazby na ruské velmocenské zájmy a ruskou vlivovou agenturu v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články