V síti moci: Dle Jany Bobošíkové se vítězem BOHUŽEL stala nezávislá média

twitter

Jana Bobošíková | FOTO: twitter

V tomto týdnu se Andrej Babiš zachoval jako moudrý stratég. Zvolil variantu sysel. Zalezl do nory a čeká, až se ten příšernej malér, bohužel asi poměrně vysoký nárůst zemřelých a hospitalizovaných po nákaze covidem, co nás teď čeká, přežene. Na sítích v podstatě jen retweetoval a sdílel posty svých kolegů, a o weekendu pronesl v rozhovoru pro Právo a Novinky výroky plně v souladu se svým celoživotním mravním profilem. 

Na otázku, proč se rozjela podzimní vlna a proč bylo v létě ono sebevražedné rozvolnění, Babiš odpověděl: „Ti, jejichž role to (protiepidemická opatření) byla, tedy ministerstvo zdravotnictví, včas nepřišli.“ Všechno hodil na lidi, kterým šéfuje, zapomněl vysvětlit, proč je jako premiér více nezaúkoloval, a zase zalezl. Na sítích ale vede něco jako „válka by proxy“ o Radu České televize a veřejnoprávnost tohoto klíčového média. A válčí nově se projevující mocenské uskupení – Babiš a rodina Klausových.

Válka „by proxy“ znamená, že za vás bojuje někdo jiný. Například Putin „by proxy“ – prostřednictvím ruských žoldnéřů, wagnerovců – bojuje v Doněcku proti Ukrajině. Dnes už jde o plnokrevný zamrzlý konflikt, a jenom náklady té války, když odhlédneme od územních ztrát, poškodí Ukrajinu na desítky let dopředu. Za Babiše a rodinu Klausových, nově se prezentující mocenský blok, se bojovalo ve válce o Radu České televize. Paní Jana Bobošíková zahájila – na Parlamentních listech a na stránkách svého Institutu – reklamu na svou novou show a jasně se vymezila proti nezávislým médiím.

Moderátorka Bobošíková se vrací!

FB

„Jsou zde média veřejnoprávní, jejichž hlavním úkolem je informovat veřejnost. Pak máme média komerční, jejichž zcela legitimním cílem je maximalizace zisku. Novou kategorií jsou takzvaná nezávislá média, já je nazývám vlivová, financovaná určitými mocenskými, často podnikatelskými skupinami, jejichž hlavním cílem je maximalizace vlivu. … O veřejnoprávních médiích jsme už mluvili; s plněním svého úkolu jsou podle mě pořád trochu na štíru, protože bojují s nestranností, objektivitou a vyvážeností. Komerční média během koronakrize trpěla, a to nejen odlivem inzerentů, ale také tím, že jim vlivová média, která nedostatkem peněz netrpí, odlákala část nejlepších žurnalistů.

archiv

Vítězem, bohužel pro svobodu tisku, se tak stala právě ona nezávislá média, která se občas chovají, jako kdyby byla ve službách cizích mocností. … Pracuji na novém projektu, prostřednictvím kterého chci pokračovat v tom, co s malými přestávkami dělám posledních třicet let – informovat pravdivě veřejnost a předkládat lidem v co možná nejsrozumitelnější formě složitá témata, o kterých se buď mlčí, anebo se o nich nemluví objektivně.“

Jak víme, onu plnou politickou nezávislost České televize si představuje tak, že její následovatelka paní Lipovská v Radě bude prosazovat ideje a postoje Institutu paní Bobošíkové, za který paní Lipovská opakovaně vystupuje. O tom, jaká jsou to média a které „mocenské a podnikatelské skupiny“ je financují, nic bližšího nesdělila. Takovému chování politiků se (dle americké zkušenosti dle Donalda s přelivem „zfalšovanými“ volbami) se říká trumpování.  Ale zato ohlásila svůj nový pořad!

Duševní dvojnictví

Paní Bobošíková se v duševním dvojnictví zjevně nachází s paní Lipovskou. Porovnání jejich FB účtů: Dne 5. ledna ve 13.05 sdílí paní Bobošíková na FB výše citovaný rozhovor. Poté jej nasdílí i paní Lipovská, s komentářem: „Rozlišení tří typů médií je docela nutné mimo jiné i pro pochopení role ČT… Hodně dobrý rozhovor, Jana Bobošíková umí věci pojmenovat přesně. Vážím si toho, že s ní mohu spolupracovat. Z rozhovoru vybírám aspoň tři pasáže.“ A vybírá ty výše citované, o tom, že BOHUŽEL vítězí nezávislá média.

FB

Dne 7. ledna paní Bobošíková dává na zeď leták Milionu chvilek s komentářem: „ČESKÁ TELEVIZE – VĚC MILIONU CHVILEK????? S tím nechci mít NIC společného!“. Poté sdílí tento její post paní Lipovská s komentářem:  „Spolupořadatel: Milion chvilek pro demokracii. Nelze si nevšimnout, jak vytrvale někteří hledají příležitosti k útokům na Radu ČT, kterou zvolila Sněmovna za účelem uplatnění práva veřejnosti na kontrolu činnosti České televize.“

FB

Dne 7. ledna večer paní Bobošíková sdílí fotomontáž, která srovnává americké neonacisty, co vtrhli do budovy Kongresu, s našimi demonstranty proti Babišovi. Vzápětí sdílí paní Lipovská.

Dne 8. ledna paní Bobošíková píše: „Pilotní díl pořadu ABY BYLO JASNO se klube na svět. Zabývá se politikou, ekonomikou, médii, svobodou a demokracií. Vzhledem k tomu, že hnutí Starostové a nezávislí STAN schválilo včera volební koaliční smlouvu s Piráty a podle předsedy Vít Rakušan věří ve volební úspěch 25 %, přinášíme nejprve část věnovanou právě této koalici. Dáváme jí větší šance než trojkoalici ODS, TOP 09 a  KDU ČSL, které se věnujeme jinde.“

A k tomu přidává něco, co vypadá jako televizní zpravodajství, ale vysílá se to ne v televizi, ale na Facebookovém účtu paní Bobošíkové. ABY BYLO JASNO, paní Bobošíková má svůj vlastní politický videopořad.  A poukazuje v něm pohoršeně na to,  kteří politici se kdy zúčastnili demonstrace na podporu migrantů. Také tam uvidíme záběry ze staršího rozhovoru paní Bobošíkové, který kdysi vedla v XTV, kanále pana Veselého, s panem Bartošem od Pirátů. Pan Veselý, co píše o ženách, že jsou svině a zrůdy, je také televizní radní, kolega paní Lipovské. Paní Lipovská, která jako radní ČT nesmí ze zákona reprezentovat žádnou politickou organizaci, sdílí politický pořad paní Bobošíkové na své zdi o chvíli později.

FB

Sobotní díl pořadu pak paní Bobošíková věnuje ostré kritice politiků, kteří, jak odhalila, mají dobré vztahy s německým landsmanšaftem. Na Němce a šaft voliči komunistů, se kterými je paní Bobošíková historicky spojena, slyší vždycky. Paní Lipovská ten hejt sdílí o chvíli později.

V neděli kolem dvacáté hodiny paní Bobošíková zveřejňuje další díl svého videopořadu, a – A TADY POZOR!!!!! – paní Lipovská to nyní, ve 22.30, kdy článek dopisuji, ještě nesdílí. Cítím se pohoršen, jak zanedbává svou roli. Dámy totiž zjevně fungují v režimu ajťáky zvaném „zrcadlení“. Když děláte v počítači něco, kde byste fakt neradi přišli o rozdělanou práci, tak se vám všechno, co uložíte, ukládá dvakrát na dva různé disky. Pro sichr, kdyby jeden havaroval. Paní Bobošíková a paní Lipovská fungují podobně. Jen si dovoluji nekorektně připomenout, že první disk ajťáci obvykle nazývají „master“ a druhý „slave“. Pro angličtiny neznalé – pán a otrok.

A zatím pan Šarapatka…

Dění kolem Rady ale není omezeno na dvojici jmenovaných dam. Pan Zdeněk Šarapatka v minulém týdnu zveřejňuje tento text: „Volebnímu výboru Parlamentu: V pořadí má druhá výzva k odvolání člena Rady České televize. Po slečně Lipovské nyní radního Matochy. Oba ignorují Zákon o ČT, oba  prokazatelně nesplňují podmínky pro členství v radě, u obou to nechává protizákonně „vyhnít.“ Volební výbor sněmovny, resp. tamní Babišova a Okamurova hlasovací většina z ANO a SPD. … Naléhavě žádám poslance ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů, STAN, ČSSD ad. o neprodlené nastolení zákonnosti ve Volebním výboru sněmovny. Veřejnost prosím o důslednou kontrolu činnosti poslanců ANO a SPD ve Volebním výboru PS a mediálních rad. Jakkoli se ji snaží noví normalizátoři bagatelizovat, situace v Radě ČT a v Českém rozhlasu je opravdu víc než vážná!!“

Má pravdu, nejde jen o ČT, situace, kdy sprosťák Luboš Xaver Veselý má ve veřejnoprávním rozhlase pořad, je nepřijatelná.  Dopisu se ujal chvíli po zveřejnění Pirát Martínek, a vzápětí se do toho pustilo více opozičních poslanců napříč stranami.

Před pár dny jsem zde psal o tom, že nynější šéf Rady pan Matocha se v Babišově mediálním impériu, v podsekci Lidovek, jejichž šéfredaktorem je pan Léko, vyjádřil, že nemá s pány Babišem a Lékem téměř nic společného. A jeho prohlášení nasdílel Václav Klaus mladší. Václav Klaus starší má v Radě svou oblíbenou paní Lipovskou, ale jak rodina Klausových ctí rodinné hodnoty, tak Václav Klaus mladší má zase pana Matochu, se kterým také nemá skoro nic společného. Jen spolu hrávají šachy.

Pro paní Lipovskou a pana Matochu české zákony neplatí?

Na to, že paní Lipovská a pan Matocha vykonávají jako radní funkce a vyvíjejí činnost, kterou radním  zakazuje zákon o ČT, poukazuje kde kdo už dlouhou dobu. Ale na oba jmenované – tedy paní Lipovskou, kdysi kolegyní Klause staršího v jeho Institutu, a pana Matochu, který nemá skoro nic společného s Babišem a Klausem mladším – se zřejmě zákon nevztahuje. Protože v minulosti museli jiní radní v podobné situaci odejít. Parlament je odvolal. 16. prosince 2003 Poslanecká sněmovna odvolala člena Rady České televize Ivana Binara.  Člen sněmovní mediální komise Petr Pleva z ODS tehdy řekl:  „Pan Ivan Binar je předsedou Obce spisovatelů, která je registrována ministerstvem vnitra jako občanské sdružení. Jednoznačně tedy nesplňuje podmínky zákona o České televizi.“ (iRozhlas.cz)

V bitvě o Radu České televize se bojuje o to, aby se veřejnoprávní televize nedostala do područí nově se prezentující mocenské skupiny Babiš + Klausovi. A ten boj probíhá by proxy – skrze paní Lipovskou, pány Matochu a Veselého, a pod laskavým pedagogickým vedením paní Bobošíkové. Jestli televizi ovládnou, máme se na co těšit!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner