V srpnu odstartuje festival Slavonice Fest. Divákům nabídne přes 70 filmů a 12 koncertů

Devátý ročník Letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest (Slavonice Fest / se souhlasem)

Devátý ročník Letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest | FOTO: Slavonice Fest / se souhlasem

Devátý ročník Letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest proběhne od 3. do 7. srpna. V duchu svého motta „To nejlepší z léta filmů a hudby“ nabídne divákům přes 70 filmů, 12 koncertů a inspirativní doprovodný program. To všechno v neopakovatelné atmosféře renesančních Slavonic a kouzelné Maříže.

Po dvou ročnících poznamenaných pandemií chystá Slavonice Fest festivalový program v plném rozsahu. Na Kulturák Stage se opět vrací velké koncerty. Letos to budou zahajovací taneční Laura a její tygři, kultovní J.A.R., jubilant Ivan Mládek a jeho Banjo Band a po osmi letech se na festival vrátí Vypsaná fixa.Slavonice Fest

V hudební Stodole Maříž na odpoledních dvojkoncertech vystoupí Lenka Dusilová, Peter Lipa, Jiří Schmitzer, Mucha, Deaf Heart, Kuře v hodinkách reunion, Vojta Lavička a Rozálie Havelková. 

Pro filmovou část festivalu vybral hlavní dramaturg a zakladatel Slavonice Festu, režisér Ondřej Trojan, přes 70 filmů z celého světa, které budou v několika kategoriích soutěžit o Cenu diváků. Na programu jsou předpremiéry, novinky z televizní tvorby, dokumenty, studentské a animované filmy i setkání a besedy s filmovými tvůrci.

Připravený je i program pro děti a tradiční doprovodné akce. Už potřetí bude Slavonice Fest hostit diskusní fórum na stále aktuálnější téma dezinformace. Chybět nebudou ani výstavy umění a večerní taneční párty. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články