V Táboře ve čtvrtek vypískali Babiše. Dokonce i jemu došlo, že není vítaný

Andrej Babiš. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Andrej Babiš. | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Další symbolickou facku expremiérovi Andreji Babišovi uštědřili občané – a voliči – ve čtvrtek odpoledne v Táboře. I zde, jako v řadě jiných jihočeských měst, bylo sdělení občanů expremiérovi jednoznačné. Že o něj nestojí. Myslím, že by agent Bureš měl po poradě se svými Prchaly vyhodnotit situaci a realisticky na ni zareagovat. Tou reakcí by bylo rozhodnutí nekandidovat v prezidentských volbách. Soustavné odmítání, se kterým se na své spanilé jízdě opakovaně setkává, by mohlo prorazit i hroší kůží expremiéra.

Náš čtenář pan Martin Menhart poskytl redakci deníku FORUM 24 záběry z další zastávky „neprezidentské nekampaně“ Andreje Babiše, během níž expremiér objíždí česká města a lže shromážděným posluchačům.

„Šel jsem vlastně jen na chvilku, ne účastnit se demonstrace jako protidemonstrant. Jsem totiž na dovolené, ale s názory Andreje Babiše zásadně nesouhlasím. O jeho vystoupení jsem se dozvěděl náhodou. Ani jsem si nevzal velkou kameru – jen jsem točil na telefon. Vše se událo dnes, ve čtvrtek 4. 8. 2022 v Táboře na náměstí T.G.M., v 15 hod. Ale Babiš – přestože byl meeting plánovaný od patnácti do šestnácti – odjel v 15.50,“ popsal pan Menhart. Člověk nemusí být psycholog, aby dokázal tak potupný zážitek interpretovat. Dokonce i Babišovi (sic!) došlo, že jej táborští občané nevítají.

ZDROJ: Martin Menhart / se souhlasem

„Bylo nás tam proti němu asi padesát – a jeho příznivců bylo jen pár. Lidi, co mu přišli říct, že ho nechtějí, nedělali žádné výtržnosti, nikoho nenapadali – jen dávali dostatečně hlasitě a zřetelně najevo, že mají jak pana Babiše, tak jeho politiky dost. A že ho už opravdu nechtějí. Tak jsem to alespoň natočil na mobil a šel domů,“ dodává pan Menhart, autor záběrů, které zde vidíte.

K videu není co dodat. Lidi Babiše nechtějí. Dávají to najevo všude, kde se ukáže. Nejčastější reakcí na Babišovy proslovy do mikrofonu je pískot. Z kolika shromáždění jej ještě budou muset občané vypískat, než pochopí, že se má stáhnout z veřejného života?

(Týdeník FORUM)

Občané – voliči – vyjádřili i mé postoje k Andreji Babišovi. Dají se shrnout slovem TÁHNI! Proto prosím všechny, i ty, kteří si myslí totéž – nespílejte policistům za to, že Babiše chránili. Nikdo z nás neví, jestli si ti policisté nemyslí to samé co já. Ale úkolem Policie ČR je chránit pořádek a zákonnost. A oni Babiše chránili ne proto, že by byli na jeho straně, ne proto, že by fungovali jako expremiérova ochranka. Oni tam byli proto, aby lidi pana expremiéra nezlynčovali. Což se – ani v případě Babiše  – nesmí. Nebylo by to správné. Andrej Babiš nemá být obětí lynčování. Má být zcela standardním vězněm, soudem pravomocně odsouzeným za všechny své zlodějny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články