V těchto volbách půjde o svobodu naší země, je to v rukou lidí

F24

Mnoho lidí je nerozhodných, hodně z nich tvrdí, že k nadcházejícím volbám do poslanecké sněmovny nepůjdou, protože se prý stejně nic nezmění. To je ovšem chyba, a mají pravdu v tom, že s takovým přístupem to opravdu lepší nebude. V demokratické společnosti není jiná možnost ke změně vlády, než jsou svobodné volby.

Vím, že spoustu lidí štvou Babišovy nesmyslné a likvidační novoty, jako jsou kontrolní hlášení DPH či zavedení elektronické evidence tržeb. Ty jsou hlavní příčinou toho, že na vesnicích končí hospody a malé obchody, protože nesmyslná byrokracie ničí drobné živnostníky, kteří už nemají sílu dále podnikat a vyplňovat spoustu nesmyslných papírů. Dokonce nedávno nastala v Slavkově u Brna situace, kdy do místního papírnictví nedodala najatá firma včas systém pro zavedení EET a finanční správa jej proto zavřela. Mnoha lidem vadí to, že Andrej Babiš podle policejního obvinění vytváří účelové firmy jako Čapí hnízdo, aby mohl podvodem získat desítky milionů korun z dotace z Evropské unie.

Lidem vadí příšerné úřednická mašinerie, která dusí svobodné podnikání. Získání stavebního povolení je většinou zdlouhavý proces, zapotřebí jsou desítky razítek a trvá i mnoho let. První důsledky se dostavují, v Praze se přestávají stavět nové byty a ty stávající výrazně zdražují.

Neúměrně se prodlužují stavby dálnic a modernizace železnic. Naše legislativa bohužel umožňuje obstrukce, čehož často využívají nejrůznější občanská sdružení a na základě vymyšlených a nesmyslných námitek blokují jejich dokončení.

Zbytečně složité je u nás placení daní. Živnostníkům by určitě pomohlo, kdyby se zvýšila hranice pro povinné odvádění DPH z milionů korun na minimálně dva miliony a mohly by neomezeně používat daňové paušály.

Jsem toho názoru, že EET by měla být zrušena a hostinští by se měli sami svobodně rozhodovat, jestli jejich restaurace budou kuřácké či nekuřácké. Proto by lidé měli jít k volbám a posoudit, kdo pro ně chce více svobody, naopak kdo jim jí bere a podle toho volit. Jiná cesta ke změně nevede.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner