V zoologické zahradě uhynul poslední vlk, tak za něj vydávali rotvajlera

Rotvajler – ilustrační foto (pixabay.com/TeamK/59 images)

Rotvajler – ilustrační foto | FOTO: pixabay.com/TeamK/59 images

Návštěvy v zoologických zahradách slouží dětem například i k tomu, aby se lépe zorientovaly v tom, jak která zvířata vypadají. To si zřejmě neuvědomili v čínské zoo, o níž informuje deník New York Post. Tam se totiž rozhodli vyřešit jeden problém velmi svérázně.

Návštěvníci zoo Siang-wu-šan v prefektuře Sien-ning se v posledních dnech nestačili divit. V klecích, které doposud patřily vlkům, totiž našli pouze jednoho psa, konkrétně rotvajlera.

Jeden z hostů, kteří se do čínské zoo vypravili, zdokumentoval, jaké překvapení na něj čekalo na místě, kde jsou vývěsky lákající na vlky. Jak později sdělil listu Beijing News, rozhodl se zeptat tamních zaměstnanců, proč zde očekávané nenašel. 

Dozvěděl se, že jednoho vlka v kleci skutečně měli, ale ten pošel na stáří. Místo něj tedy dali do klece psa, ale údajně je tam teprve krátce. Místní úřady zareagovaly velmi rychle a zoologické zahradě nařídily, aby odstranila značky, které vedly ke kleci s rotvajlerem. 

Místní komentátor pak doporučil zoo jednu malou změnu. „Vezměte si aspoň huskyho, ten se vlku trochu podobá,“ napsal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články