Václav Klaus definitivně zešílel

ČT

„Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy, včetně provozovatele této lodi, provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu. Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba Junkera, ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O´Briena.“

Ano, už jste ten absurdní úryvek, o němž si mnozí z nás v první chvíli mysleli, že je to vtip, asi taky četli. Jsou to slova bývalého prezidenta České republiky Václava Klause. Človeka, který před lety usiloval o to, aby jeho země patřila do západních struktur a aby byla civilizovanou, demokratickou zemí. Ale to už je dávno pryč.

Když předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek sdílel tento text, napsal k němu, že Klaus je ruský agent. Možná má pravdu. Jisté ovšem je, že Klaus naprosto ztratil kontakt s realitou, že prostě a jednoduše píše nesmysly, které jsou dobré tak možná pro pár hardcore fanoušků Trikolory a SPD.

Klaus sice kradl propisky, ale samozřejmě byl o několik tříd lepší prezident než Miloš Zeman (přinejmenším se člověk nemusel bát toho, že hlava státu pzvrací korunovační klenoty, a taky neměl Jiřího Ovčáčka, což je samo o sobě velký luxus), ale tohle je výkon, jaký by od něj snad nikdo nečekal.

Je dobře, že text Václava Klause bude oslavovat jen pár jeho fanoušků a pak se bude v některé z jeho dalších publikací prodávat v Levných knihách za deset korun. Tam totiž patří on, stejně jako každý, kdo píše podobné absurdity. Ne do Levných knih, ale do propadliště dějin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner