Václav Klaus je šokován, kolik druhů jogurtů je v hypermarketu

Bývalý prezident Václav Klaus (ČTK)

Bývalý prezident Václav Klaus | FOTO: ČTK

Domnívali jsme se, že exprezident Václav Klaus zná v podstatě všechno, ale teď jsme u něj byli svědky intelektuální pokory. Podělil se o nečekané objevy, které učinil při výzkumné výpravě do hypermarketu.

O významném momentu Klausova života nám podal zprávu Blesk.cz:

„Exprezident Klaus i coby senior na prahu osmdesátky zažívá svá poprvé. Vůbec poprvé v životě zamířil na nákup do Kauflandu. A nevycházel přitom z údivu. ‚To je úplně šílený, já zírám. Ty desítky těch metrů. Já jsem nemohl najít jogurt. Ptal jsem se někoho: to je támhle doprava, pak ještě dvě uličky do toho atd. Pak jsem zjistil, že jsou to jen jogurtové výrobky a ty jogurty pak byly zase ještě v dalším… Já, prostý člověk, který znám asi tři druhy jogurtů… Zážitek, happening, já bych o tom měl napsat úvahu, nebo esej,‘ popisoval Klaus v rozhovoru pro XTV momenty, kdy se přiblížil běžným smrtelníkům.“

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

My také nevycházíme z údivu. Václav Klaus už byl všude, když pomineme odvrácenou stranu Měsíce. Tam ovšem nebyl nikdo, kromě té čínské sondy, která to tam teď zkoumá. Nepochybujeme ale, že i o poměrech v této části vesmíru má Václav Klaus přesné informace a učinil si na ně jasný názor.

Představa tak salónní osoby, jakou Klaus je, jako „prostého člověka“, je ale kuriózní. Jakmile někdo takový nasadí masku „prostého člověka“, tak si z nás buď dělá legraci, nebo tím něco sleduje. Pokud by chtěl skutečně bývalý prezident vstoupit zase nějak do politiky, dávalo by to smysl.

Třeba se ještě dočkáme scén, jak fárá do některého ze zbylých dolů, nebo osobně lopatkou dobývá z našeho slavného kopce lithium. Teď je otázka, jestli mu bude takový převlek za běžného příslušníka masy skutečně sedět. Ale jen ať se snaží, v této v mnoha ohledech ponuré době oceníme různá kratochvilná představení.

Kdyby nic, může o hypermarketu napsat tu knihu. Třeba by to nějaký výrobce jogurtů mohl sponzorovat a její křest spojit s nějakou slevovou akcí.