Václav Klaus má koronavirus. V lednu v čele antirouškařů odmítl očkování

Alena Spálenská

Václav Klaus na lednové demonstraci proti vládním opatřením | FOTO: Alena Spálenská

Bývalý prezident Václav Klaus se nakazil koronavirem. Stalo se tak měsíc poté, co na několikatisícové demonstraci na Staroměstském náměstí veřejně odmítl očkování se slovy „žádná zázračná vakcína neexistuje“.

Klausovi nákazu odpoledne potvrdil test. Serveru Lidovky.cz to sdělil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Po půlhodinovém vyšetření nastoupil bývalý prezident do domácí léčby.

Devětasedmdesátiletý Klaus se k protiepidemickým opatřením odmítavě vyjadřuje od začátku krize. Zpochybnil i přeplněnost nemocnic: „Mluvím s doktory, byl jsem několik nemocnic navštívit. Žádné přetékání nevidím,“ popsal Klaus. V minulosti také dostal pokutu 10 000 korun za nenošení roušky během oslav 28. října.

Jeho postoj mu rozmlouval i současný prezident Miloš Zeman. „Nech se očkovat, Václave, nebo riskuješ ve svém věku, že tě covid dožene,“ vzkázal mu před pár týdny.

Klausův syn Václav Klaus ml. Novinkám zprávu nepotvrdil. „Nevím ani, jestli je to pravda. Tu informaci slyším poprvé od vás. V kontaktu jsme teď nebyli,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner