Václav Klaus ml. končí v politice. Důvody jsou osobní, uvedl

Poslanecká sněmovna ČR

Václav Klaus ml. | FOTO: Poslanecká sněmovna ČR

Václav Klaus mladší končí v politice a stahuje se z veřejného života. Uvedl to na svém facebookovém profilu. Důvody jsou prý převážně osobní. „V létě 2017, těsně před volbami, se mi rozpadla (ne mojí vinou) rodina a pozitivní energii víceméně od té doby prostě nemám,“ napsal.

Václav Klaus mladší končí v politice a stahuje se z veřejného života. Uvedl to na svém facebookovém profilu. Důvody jsou prý převážně osobní. „V létě 2017, těsně před volbami se mi rozpadla (ne mojí vinou) rodina a pozitivní energii víceméně od té doby prostě nemám,“ napsal.

Klaus ml., který vedl svou stranu Trikolóra hnutí občanů k letošním sněmovním volbám, již dál nebude v těchto politických snahách pokračovat. Podle jeho vysvětlení na facebooku již nechce nikam dále kandidovat a skončí s veřejnými aktivitami.

Hájil prý klíčové zájmy, údajně nezbytné pro úspěšnou budoucnost republiky s konzervativními a tradičními hodnotami. „Ovšem musí ho hájit někdo s politickým talentem a zejména obrovskou energií. V létě 2017, těsně před volbami se mi rozpadla (ne mojí vinou) rodina a pozitivní energii víceméně od té doby prostě nemám,“ přiznal.

K jeho rozhodnutí prý přispěl i pocit, že z pozice naštvanosti, smutku a rozzlobenosti se politika dělat nedá. „Člověk musí vyvolávat naději a mít zcela pozitivní myšlení. Myslím, že to bylo vidět. (…) Ztratil jsem vtip, někdy rozvahu, někdy se rozhodoval radikálně, kde byl na místě nadhled,“ uvedl s tím, že chyba je v něm. „Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. (…) Kandidovat jen jakoby ‚proti Pirátům‘ je stejně jako ‚proti Babišovi‘ – politický nesmysl,“ myslí si.

V rámci Trikolóry chce proto svolat v co nejbližší době celostátní sněm, aby se mohl i formálně vzdát funkce předsedy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner