Václav Klaus se definitivně přidal na stranu kolaborantů s Kremlem. Zradil vlastní stát

Václav Klaus a Miloš Zeman se svatojiřskou stužkou, symbolem ruského imperialismu (ČTK)

Václav Klaus a Miloš Zeman se svatojiřskou stužkou, symbolem ruského imperialismu | FOTO: ČTK

Institut Václava Klause (rozuměj Václav Klaus) se už vzpamatoval a naskočil odhodlaně do první linie prokremelského lhaní. Na stránkách IVK vydal Klaus prohlášení, které je ukázkovým příkladem kolaborace s Putinovým režimem.

Nositel Puškinovy ceny udělované Vladimirem Putinem a návštěvník sedánky na ostrově Rhodos pořádané agentem KGB Jakuninem Klaus neselhal. Obrátil se proti vlastní zemi, kde kdysi byl prezidentem. Klausovo prohlášení zní takto:

Eric Drooker

V situaci velmi měkkých a nepřesvědčivých dat a informací, navíc prezentovaných v přítmí kovidové hysterie, v němž se až příliš snadno šíří nejrůznější dezinformace a fake news, a v nervózní atmosféře blížících se říjnových parlamentních voleb nechci soutěžit s dalšími politiky a komentátory o co nejsilnější či nejoriginálnější výrok ke kauze Vrbětice sedm let poté. Proto jen krátké tři poznámky:

  1. Nevěřil jsem, že se ještě někdy vrátím do padesátých let, byť s opačným znaménkem. Nevěřil jsem, že budu ještě někdy bezmocně bouchat do stolu při poslouchání režimového rozhlasu a výroků našich vrcholných politických představitelů;
  2. Věřím, že kdyby v amerických prezidentských volbách znovu vyhrál Trump a byl dnes prezidentem, opožděná kauza Vrbětice by nenastala;
  3. Naší vládě a s ní spjaté pseudoopozici dochází, že covidem nelze strašit lidi do nekonečna, a proto zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka, který by lidi udržel ve strachu. Vědí dobře, že vylekaným lidem se vládne snadněji. Prosím, už toho nechte. Mělo by Vám jít více o naši zemi než o sebe.

Václav Klaus, v Praze dne 19. dubna 2021

Václav Klaus dokáže spojit v pár větách hned několik dezinformací. Skoro třicet tisíc mrtvých za covidové pandemie (oficiální číslo, bude jich víc) mu nevadí a pokračuje v matení veřejnosti, že jde jen o nějakou chřipečku.

Jan Křesadlo. (Václav Pinkava/dědicové)

A k tomu teď přidává blábol o velmi měkkých a nepřesvědčivých datech ohledně aktu ruského státního terorismu u nás. Měkký a nepřesvědčivý je Klaus. Pohyb ruských agentů je zmapován a jsou to dost tvrdá data. Záznamy o jejich letech, identita pachatelů, jejich falešné identity, pasy, výpisy telefonních hovorů. Klaus opakuje vzorce ruské propagandy, které jsou vždycky stejné. Není už pochyb o tom, že Klaus je služebníček cizích mocností. Jak je jeho posluhování zajištěno po nějaké formální stránce, to se možná jednou dozvíme, ale na tom tolik nezáleží. Po ovoci poznáte je.

Pokud jde o kolaboraci s cizími a nepřátelskými mocnostmi, je Klaus s Milošem Zemanem siamské dvojče. Komedii s jejich údajným soupeřením na život a na smrt už věří jen skutečně velmi prostomyslní lidé. Kremelskou loutku Zemana Klaus s celou rodinou při poslední volbě oddaně podporoval. Pomohl tak na Hrad dostat osobu, která se chová jako velezrádce.

Pokud něco připomíná návrat do padesátých let, tak je to současná Klausova činnost. Podpora režimu, který vraždí a zavírá lidi, likviduje svobodu shromažďování a svobodu slova, vpadá do sousedních zemí a zabírá jejich území a lže tak, že to už ani neumí úspěšně zakrývat. Tohle jsou dost tvrdá data. Tvrdá jako zdi věznice a obušek. Po jednom dni v ruské cele by se monumentální Klaus zhroutil jako domeček z karet.

Klaus není žádný pragmatik, konzervativec a vlastenec. Je to už jen ubožák a užitečný idiot Moskvy. Udělal ze sebe politického trpaslíka, jako je Tomio Okamura. Takhle zůstane v historii. Napsal si svou kapitolku sám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články