Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) podporuje vznik vlády její strany s Andrejem Babišem. Řekla to v rozhovoru pro Deník. Spolupráce by prý měla být založena na vzájemném respektu a důvěře. Jsou to překvapivá slova od ministryně, která vládu Bohuslava Sobotky opustila předčasně po mediálním tlaku médií Andreje Babiše.

Babiš, se kterým svojí stranu nyní žene do vlády, zároveň problémy na jejím ministerstvu využíval k tvrdým útokům proti ČSSD a k odvrácení pozornosti od svých závažných kauz. Ani to Kateřinu Valachovou nepoučilo.

Ve zmíněném rozhovoru Valachová také říká, že některé projevy jejího stranického kolegy, místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny chápe. Měl by si ale dávat pozor na to, co kdy a kde řekne. Foldyna je kromě funkcí v ČSSD také přítelem proruské propagandy, Miloše Zemana a Ruska celkově.

Když ho stranický šéf Jan Hamáček vyzval, aby se omluvil za své vulgární a proruské výstupy, Foldyna mu přes video vzkázal, že se nemá za co omlouvat. A neomluvil se.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner