Válečné zločiny Turecka Zemanovi vadí, u Ruska je mu to jedno a mlčí

ceskatelevize.cz

Prezidenti Miloš Zeman a Vladimir Putin | FOTO: ceskatelevize.cz

Prezident Miloš Zeman má zvláštní dvojí metr, pokud jde o posuzování hodnot. Zvlášť je to patrné, když by měl vzít stejný metr na diktatury, co má rád, jako na ty, co rád nemá.

Zeman v TV Barrandov, své oblíbené stanici, kde nehrozí, že by dostal nějaké nepříjemné otázky, zaujal pozici neohroženého bojovníka za lidská práva: „Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimálně nemělo být členem Evropské unie.“

Poukázal na vraždy kurdských bojovníků a kurdské političky Hevrin Chalafové.

To je moc hezké, ale proč se stejně radikálně nevysloví na adresu Ruska, které vede nevyhlášenou válku proti Ukrajině? Nejenže Rusko podporuje separatisty a dodává jim zbraně, ale na jejich straně bojují prokazatelně i ruští vojáci. Občas Ukrajinci nějakého chytí, ale to se pak rázem promění v turistu na dovolené, co nemá s ruskou armádou nic společného.

Zemanův přítel Putin nechal armádou vraždit civilisty v Čečensku. Říkalo se tomu boj proti terorismu, jenže plošné bombardování měst nemá s bojem proti terorismu nic společného. Putin se chová jako válečný zločinec, ale proti němu Zeman nikdy nevystoupí.

Zločinně se chovají i představitelé komunisticko-kapitalistické Číny, k těm se ale Zeman poníženým způsobem vine a vrhá tak trapnost na celou naši zemi.

Měl by si to ohledně těch válečných zločinů prostě trochu srovnat v hlavě. Zatím v tom má dost zmatek. Nebo nemá a prostě se už jen tak zaprodal, že nemůže zpět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner