Valenta se pustil do opravdového hazardu. Jde proti Babišovi.

Senátor Ivo Valenta  (ČTK)

Senátor Ivo Valenta | FOTO: ČTK

Když Ivo Valenta vstupoval do politiky, vědělo se o něm pouze, že má hodně peněz a většinu jich vydělal na hazardu. Měl být takovou levnější kopií Andreje Babiše. Když na občany zafungoval model bohatého zachránce, který nemá za potřebí krást, na ministerské úrovni, proč by to měl být problém v senátních volbách. Valenta však udělal něco, co by zřejmě málokdo očekával. Postavil se oligarchovi a ten začíná reagovat. Boj bude nerovný, ale silnějšího protivníka zatím Babiš neměl.

Valenta má totiž oproti například Miroslavu Kalouskovi několik výhod. Přestože předseda TOP 09 disponuje pravdivými a ráznými argumenty proti Babišovi a jeho politice, nestojí za ním žádné médium ani velmi silná finanční skupina. Majitel Synot tipu má obojí. Peníze mu tečou z hazardu a pár týdnů mu říká pane i padesát procent Parlamentních listů. Ty sice nejsou respektovány jako Babišovi Mladá fronta nebo Lidové noviny, ale velkou část levicového spektra, konkrétně sympatizanty komunismu, zasahují.

Podnikatel v hazardu, majitel Parlamentních listů a bývalý senátor Ivo Valenta (ČTK)

Senátor by možná proti Babišovi vůbec nešel, ale vicepremiér udělal přesně to, co nesnáší, když se pokusí někdo udělat jemu. Sáhnout na jeho peníze. Pokud se někdo jen slovně otře o Agrofert, může si být jistý, že ho miliardář zařadí na seznam nechtěných a pomsta bude následovat. Mohl by o tom vyprávět třeba podnikatel Rada, který dříve s Babišem spolupracoval. Později přišel o svou firmu a navíc o něm ministr hovoří jako o zloději. Valenta se dostává do podobné situace, protože mu ministr financí chce zastavit tok peněz z hazardu.

Bohatý podnikatel se však nechce dát. Nebojí se Babišovi postavit a veřejně kritizovat jeho jednání. Pozastavuje se například nad tím, že ministr chce zrušit hazard, přitom jeho rádio propaguje kasina, přestože je to zákonem zakázáno. Poslední kapkou pro Babiše byla Valentova podpora ústavní stížnosti na kontrolní hlášení DPH. Za odpor proti jednomu ze zamilovaných návrhů vicepremiéra se Valenta dočkal osobního komentáře přímo od Babiše. Senátor se zařadil do dlouhé řady lhářů, respektive těch, kteří jsou takto Babišem označováni. Vzhledem k tomu, že na pomyslném prvním místě neotřesitelně vládne Miroslav Kalousek, zařadil se Valenta do dobré společnosti. Je totiž jen několik lidí, kteří dokážou na počkání jednu věc. Donutit Andreje Babiše se vztekem ve tváři mluvit československy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]