Válka dopadá tvrdě na nezávislá média: Trh s inzercí se propadl a FORUM 24 prosí své čtenáře o pomoc

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Válečná agrese ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině tvrdě dopadá i na fungování nezávislých médií v České republice. Deník FORUM 24 je ve svých příjmech zásadním způsobem závislý na prodeji inzerce – a právě ten utrpěl v posledních týdnech citelný propad.

Jelikož za fungováním deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM nestojí žádný oligarcha či jiný miliardář, nemáme žádný finanční polštář, který by zmírnil vážné ekonomické turbulence. Příjmy našeho vydavatelství se skládají ze tří hlavních částí: Z prodeje inzerce, z veřejné sbírky a příspěvků našich čtenářů a z prodeje předplatného Týdeníku FORUM a knih na našem e-shopu FORUM. Diverzifikace příjmů je v tomto případě velmi důležitá, avšak nutno říci, že právě reklama hraje zásadní roli. Momentálně jsou ale příjmy z reklamy na svém minimu, cena inzerce na internetu výrazně klesla a u papírového vydání týdeníku několik klientů zrušilo objednané kampaně. Jako důvod uvádějí, že nechtějí mít své inzeráty vedle válečného zpravodajství nebo že převedli prostředky na podporu Ukrajině a uprchlíkům.

Považujeme za důležité, aby naši čtenáři znali způsob, jakým jsou jejich noviny financovány, ale i to, že někdy od nich potřebujeme pomoci. Samozřejmě vám budeme vděčni, pokud přispějete v naší veřejné sbírce na číslo účtu

4095439339/0800 (Sdružení pro podporu nezávislé žurnalistiky Free Czech Media)

Zároveň bychom se ale také rádi obrátili na čtenáře deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM z řad podnikatelů a dalších aktivních lidí. Víme, že jich mezi vámi je mnoho, setkáváme se už několik let na debatách po celé České republice. Pokud byste chtěli inzerovat na stránkách deníku FORUM 24 nebo v našem týdeníku, napište nám. Náš web v těchto týdnech běžně navštíví dva miliony reálných uživatelů měsíčně, což představuje hladinu 150–200 tisíc reálných uživatelů za den. V posledním měsíci jsme měli několikrát i půl milionu reálných uživatelů za jediný den. Již třetím rokem jsme mezi deseti nejčtenějšími zpravodajskými weby v České republice.

Je tu také možnost inzerce v Týdeníku FORUM, který si kupuje kolem dvanácti tisíc čtenářů. Jde o nabídku velmi kvalitního obsahu, k němuž mají jeho čtenáři silný vztah. Ze zkušenosti našich inzerentů víme, že i tato inzerce jim mnohokrát přinesla hmatatelné výsledky.

Vážení přátelé, pokud byste se rozhodli u nás inzerovat, napište nám, prosím, na e-mail [email protected] Velice nám pomůžete – a my třeba pomůžeme vašemu byznysu.

Těší nás také každý nový předplatitel Týdeníku FORUM. Předplatné získáte na e-shopu tydenikforum.cz.

Děkujeme!

Pavel Šafr

šéfredaktor deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM

Johana Hovorková

předsedkyně Free Czech Media a hlavní editorka deníku FORUM 24

archiv
Šéfredaktor Pavel Šafr
Roman Black Černý a Michal Hošek
Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z redakce Týdeníku FORUM
FORUM 24/Alena Spálenská
Křest Týdeníku FORUM ve středu 18. srpna 2021 na pražském Výstavišti. Michal Pavlíček, Johana Hovorková, Pavel Šafr a Michael Kocáb