Válka klepe na dveře. Co s tím?

(Profimedia)

FOTO: Profimedia

Všichni, kdo sledují zpravodajství, to vědí, či alespoň tuší. Tuší, že u Dněpru se bojuje i za Prahu. Že když Putin převálcuje Ukrajinu, tak se nezastaví ve svém tažení proti Západu, a že další na ráně budeme my. A pak by podobné scény jako v Buči bylo možné nafotit i v Praze. Nyní to naše tušení zaznělo oficiálně, z úst člověka, který má mnohem více informací než běžný občan.

Náčelník generálního štábu české armády Karel Řehka v úterý na velitelském shromáždění řekl zcela jednoznačně, že k válce s Ruskem se schyluje nejpozději od ruské anexe Krymu. „Naše západní společnosti to ale nechtěly vidět a těm, co to viděli, nechtěly naslouchat. Nemusíme se přesvědčovat, že eskalační potenciál války na Ukrajině stále roste. Vyloučit nelze ani ty nejvážnější scénáře.“ Pokud by došlo ke střetu mezi Ruskem a NATO? „Území České republiky, naše infrastruktura a naši spoluobčané budou cílem nepřátelského působení ve všech doménách. Je také dobré mít na paměti, že řada zbraňových systémů, které dnes ničí Ukrajinu, doletí i na naše území. Situace je vážná a my musíme reagovat. Doufání není strategie.“ Jsme v tom. Až po uši.

Běžný člověk dějiny nezmění, ale může na ně být připraven, a může po svých volených zástupcích požadovat kroky takové situa­ci adekvátní. Co vlastně může udělat obyčejný člověk? Prolistovat pár knížek od Václava Cílka, koupit si domů filtr na vodu, trvanlivé potraviny na pár dnů, v lékárně jód, kdyby šílený trpaslík z Kremlu po­­užil jaderné zbraně, a sbalit si evakuační zavazadlo. A když se mu budou honit v hlavě blbé myšlenky, tak vzpomínat na československé legie. Češi v historii nebyli národem srabů, to z nich udělala mnichovská zrada a socialismus. Ten je pryč víc jak třicet leta my se můžeme vrátit k odkazu legionářů, kteří se přes odpor sovětské armády probili přes celou Sibiř.

Ale pak můžeme, my občané, něco chtít po naší vládě. Konkrétně okamžitou stopku na veškeré proruské aktivity u nás. Česká republika je bezprostředně ohrožena útočnou válkou agresivní velmoci. Proto je potřeba u nás působící pátou kolonu té velmoci neprodleně pozavírat. Oficiál­ně zaznělo, že jsme ohroženi útočnou válkou. Různí Vrabelové…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články