Válka o Českou televizi: Trollové už se srocují, poslanci ukáží, zda budou bránit nezávislost médií

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Poslanecká sněmovna bude ve čtvrtek hlasovat o výročních zprávách České televize za roky 2016 a 2017. Chce se říci: Už je to tady. Všichni víme, že v řadách ANO, ČSSD, komunistů a SPD není příliš mnoho fanoušků veřejnoprávních médií, a tak půjde o to, zda se rozhodnou ČT komplikovat život.

O co jde? Česká televize musí každý rok předkládat poslancům ke schválení dvě výroční zprávy o hospodaření a o činnosti. Projednávání výročních zpráv ČT je důležité proto, že poslancům dává možnost odvolat celou Radu ČT. Stačí zprávu dvakrát po sobě neschválit.

Ve všech mediálních radách se vyskytuje stále více dezinformátorů, konspiračních teoretiků, ruských švábů nebo sluhů Andreje Babiše. Je to prostě odraz toho, kdo sedí v parlamentu.

Kromě těch, kdo útočí na veřejnoprávní média dlouhodobě – tedy Pražský hrad, premiér, ruská klika v ČSSD, okamurovci a další, si mnou ruce samozřejmě také ti, kdo pravidelně demonstrují proti veřejnoprávním médiím, aktivisté zamilovaní do Vladimira Putina, extremisté a komunisté, kteří se už svolávají, aby před poslaneckou sněmovnou dali najevo své názory.

Ruská propaganda jede na plné obrátky. Extremistický spolek Hej, občané chystá demonstraci. Koalice, která příliš neholduje svobodě slova, má v poslanecké sněmovně většinu. Je tedy možné, že brzy přijde čas, aby se ti, kdo chtějí udržet normálně směřování České republiky, opět sešli, aby bránili svobodná média. ČT je první na ráně, ČRo už byl zpracován. A pak budou na řadě další.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]