Válku nám neuvěří, dejte tam Moniku a Šablatúru. Vrtěti psem v ČR

()

To, co teď prožíváme, je jen další epizoda vrtění psem v ČR. Kdo by neznal kultovní snímek Barryho Levinsona s Dustinem Hoffmanem a Robertem De Niro v hlavních rolích? Manipulátor veřejného mínění a hollywoodský producent musí vymyslet, jak a čím zakrýt sexuální skandál prezidenta USA krátce před volbami. Tak vymyslí a zinscenují válku. Na to se mají upnout média a odvrátit zrak od šíleného skandálu prezidenta.

Babišovi by nikdo nevěřil, že posílá kamsi vojáky, aby vyřešil jakousi občanskou válku. Proto je třeba nasadit náhradní téma. To nejjednodušší a nejlevnější téma má doma. Jmenuje se Monika. Ta má velkého kamaráda, květináře Šablatúru. Žarlivý skandálek si PR tým Andreje Babiše evidentně nechává na ty ještě horší časy, které ho čekají. Protentokrát vytasil obskurní večírek plný podivných postav a jeho dohru.

Obrana před Babišem (archiv)

Co jsme se dozvěděli? Že Monika uspořádala doma večírek, obklopila se partou mladých lidí, Šablatúrou v kostýmu kněze a o dvě generace starším Babišem. Sama hostitelka pózovala v poněkud lascivních „santa“ šatičkách. To vše uprostřed pro Babiše naprosto pekelného období, kdy na něj dopadá jedna vážná kauza za druhou, v Evropě o něm mluví jako o podvodníkovi a se stopkou pro dotace bude ve vážných potížích i jeho holding, který momentálně papírově ovládá „santa“ Monika.

A dál? Sice se o tom rozepsala média – ta seriózní se poněkud pozastavovala nad vystupováním a prezentací manželky premiéra, ta média, která Babišovi patří, naopak opěvovala Moniku jako krásnou dámu, která si umí užívat party. Jenže plán stále nebyl u konce. Jako zastírací akce to bylo stále málo. Proto Šablatúra vypustil skandální komentář o tom, že oni bohatí si užívají a lůza u počítačů se jen dívá. Na to neprodleně reagoval rázný premiér a Moničina kamaráda sestřelil.

Výsledek? Poněkud rozpustilá Monika udělala večírek, Andrej ukázal, že se umí bavit a klidně se posadí vedle chlapce, který má na svetříku nápis „Olízej mi moje lízátko“, ale zároveň je dostatečně tvrdý, aby uklidnil namyšleného pátera Šablatúru a uzemnil ho. Vítěz? Borec Andrej.

Dost trapný pokus o zastírací akci. Stejně tak jako bilionový plán.

A pokud to celé není zastírací akce a všichni přítomní tu šaškárnu dělali, protože se jim chtělo, tak je to snad ještě smutnější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]