Vandalové zničili na Kampě výstavu o Horákové. Nepochopitelné, píše Pospíšil

JUDr. Milada Horáková – zavražděna komunisty, vlastizrádci a kolaboranty se sovětsko-ruským impériem (Dekomunizace.cz)

JUDr. Milada Horáková – zavražděna komunisty, vlastizrádci a kolaboranty se sovětsko-ruským impériem | FOTO: Dekomunizace.cz

Neznámí vandalové zničili na pražské Kampě výstavu připomínající 70. výročí justiční vraždy Milady Horákové. Předseda Nadace Jana a Medy Mládkových a europoslanec Jiří Pospíšil to oznámil na sociálních sítích.

Někdo nám v noci zničil výstavu připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let. Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,” napsal Pospíšil.

Výstava se koná ve venkovních prostorách Musea Kampa od 27. června. Expozici připravil Petr Blažek, historik Ústavu pro studium totalitních režimů, který se specializuje na československé dějiny druhé poloviny 20. století. Ten čin okomentoval na svém facebookovém profilu: “Výstavu jsem koncipoval jako poctu všem odsouzeným v největším politickém procesu. Jejich portréty tvořily polovinu panelů. Udělal jsem už hodně výstav, tohle se mi stalo poprvé. Třicet let po pádu komunismu,” napsal.

“Každý rok si připomínáme památku právničky a poslankyně Milady Horákové, jejíž trest smrti ve vykonstruovaném politickém procesu se stal symbolem odporu proti všem formám totalitních režimů. Miladu Horákovou vnímám jako synonymum odvahy, ochoty bojovat proti bezpráví, nespravedlnosti a manipulacím. Doufám, že naše iniciativa pomůže udržet její odkaz stále živý a podnětný pro dnešní i budoucí generaci,” uvádí se na webu Musea Kampa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články