Vánoce prezidentů? Zemana vyfotili s vánočkou. Čaputová nalévala polévku bezdomovcům

Jak trávili Vánoce prezidenti České republiky a Slovenska? Rozdílně. Začněme u Miloše Zemana. 23. prosince se na facebookovém profilu pod jeho jménem objevila fotografie, jak pan prezident drží v rukou vánočku. U fotografie informuje o tom, že přichází Štědrý den a že Vánoce jsou především svátkem rodiny a měli bychom si vážit každé chvíle, kdy jsme spolu. Během Štědrého dne pan prezident nic nezveřejnil. Jeho mluvčí pouze „postoval“  fotografii jakési světničky s vánočním stromkem, zřejmě snímek jeho příbytku.

„Adventní čas končí a již zítra prožijeme Štědrý den, následovaný připomínkou narození Ježíše v Betlémě. Vánoce jsou tak především svátky rodiny. U štědrovečerní večeře se mnozí z vás setkáte po dlouhé době, přijedete za svými nejbližšími z velké dálky. Važte si té chvíle. Je to ten nejkrásnější dárek pod stromeček,“ sdělil prezident. K textu je přiložena fotografie zřejmě ze zámku Lány, kde Miloš Zeman drží v rukou vánočku. Nyní má zřejmě pyžamkový den a připravuje se na svůj projev. Svým poselstvým obohatí Českou republiku 26. prosince ve 13 hodin.

A jak trávila dny okolo Štědrého dne Zuzana Čaputová? Byla mezi lidmi. Byla mezi lidmi bez domova. 23. prosince šla nalévat polévku bezdomovcům. Současně informovala o tom, že rozdělila a odeslala 12 tisíc euro mezi několik projektů organizací, které usilují o to, aby na tom lidé bez domova byli lépe. Jde o peníze, které získala společně s  Evropskou cenou za politickou kulturu. „Rozhodla som sa nezostať len pri poďakovaní, ale úsilie týchto ľudí som podporila aj symbolickým finančným príspevkom,“ napsala Zuzana Čaputová.

Na Štědrý den ještě uveřejnila fotografie, jak pekla cukroví a vánočku, současně popřála občanům pěkné Vánoce. Jak si prezidenti vedli na sociálních sítích? Ta jedna fotografie s vánočkou v rukou vynesla Miloši Zemanovi 7 tisíc lajků. Zmíněné dva příspěvky Zuzany Čaputové „lajklo“ celkem 33 tisíc lidí.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner