Vánoční Babišův nářek: Pracuju zadarmo. I ty kytky si platím sám, nemají mi co vyčítat

Andrej Babiš  (repro Facebook Andreje Babiše)

Andrej Babiš | FOTO: repro Facebook Andreje Babiše

Andrej Babiš dorazil na popovídání do čínsko-české TV Barrandov. Pořad, kde hlavní role obsadil právě premiér a druhou Jaromír Soukup, to zní samo o sobě jako kvalitní zábava. Andrej Babiš tradičně královský prostor bez konfliktních témat využil k tomu, aby si zanaříkal. Dělá totiž vše skvěle, Česká republika se má výborně a nechápe, proč proti němu protestují stovky tisíc lidí.

Pořad byl opět plný klasických Babišových pololží, jako třeba, že důchodci neplatí daně, že se v ČR stavějí dálnice (v roce 2018 pěkné čtyři kilometry), se Šmardou by mu bylo fajn u piva, ale vládu by mu rozvracel, atd. Skutečnou perličkou v naříkání pana premiéra je potom tato jeho barrandovská věta: „Od vstupu do politiky v roce 2013 neexistuje nic, co by mi kdo mohl vyčíst. Pracuji zdarma, plat posílám samoživitelkám, letenky do Japonska a USA jsem si platil sám. I ty kytky si platím sám. V životě jsem tolik nepracoval pro sebe, jak pracuji pro lidi. A mám z toho radost, jak se daří.“

Člověku je z toho smutno. Proč jsou lidé na Andreje Babiše tak zlí?

Lidé prý protestují proti něčemu, co neexistuje. Zvláštní. Vypadá to totiž, že jeho ohromný střet zájmů existuje, existuje také vyšetřování kvůli tomu, že měl podvodem získar padesátimilionovou dotaci, existuje jeho estébáctví, existuje i „dovolená na Krymu“, kterou zařídil svému synovi. Existuje také zajímavá náhoda, a sice, že od Babišova vstupu do politiky se zázračně začalo dařit jeho holdingu, se kterým nemá nic společného. Ten úspěch spočívá především v obchodu se státem a v získávání dotací.

Zdá se, že nepochopený Andrej Babiš bude mít poněkud ubrečené Vánoce. I ty kytky si musí platit sám.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]