Vánoční turné Pavla Šporcla je v plném proudu. Nabízí i houslistovu vlastní tvorbu

Pavel Šporcl (pavelsporcl.cz)

Pavel Šporcl | FOTO: pavelsporcl.cz

Populární houslista Pavel Šporcl po dvouleté přestávce opět vyrazil na velké vánoční turné. V jedenácti městech České republiky představil a představí koncertní provedení svého prvního vánočního alba a zahraje vánoční melodie, písně i tradiční koledy v unikátní aranži pro jeho modré housle a orchestr.

V jejich podání zazní zahraniční vánoční písně, jako je Tichá noc, svatá noc či Rolničky. V premiéře zazní i houslistova vlastní vánoční kompozice Modlitba. Chybět nebudou ani melodie z filmu Anděl Páně II. a v neposlední řadě hymna českých Vánoc: Narodil se Kristus Pán.

V českých městech houslistu doprovází Karlovarský symfonický orchestr, na Moravě Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín –  vždy pod taktovkou Jana Kučery. Jednotlivé vánočně laděné koncerty zdobí i hlasy atraktivních hostů: koloraturní soprán pěvkyně Jany Šrejma Kačírkové a sborové hlasy renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri.

Speciálním hostem pražských koncertů, konaných ve Foru Karlín, bude přední česká harfistka Jana Boušková. Právě na vystoupení, konané 19. a 20. prosince ještě zbývá několik vstupenek, které se mohou stát vhodným předvánočním dárkem.

Prosincové turné Pavla Šporcla navázalo na houslistovo první vánoční album, které natočil s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang-Lessingem. Hostem alba je Český chlapecký sbor Boni pueri. Nahrávka, jejímž producentem je Jon Cohen, je i na koncertech velmi žádaným zbožím.

Termíny a místa konání koncertů:

15. prosinec 2017: Ústí nad Labem
17. prosinec 2017: Olomouc
18. prosinec 2017: Zlín
19. prosinec 2017: Praha
20. prosinec 2017: Praha
22. prosinec 2017: Karlovy Vary
22. prosinec 2017: Karlovy Vary

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]