Vatikán posílá homosexuální kněží na „léčení“ do kláštera

Polský teolog Krzystof Charamsa se minulý týden přiznal k homosexualitě (Facebook)

Polský teolog Krzystof Charamsa se minulý týden přiznal k homosexualitě | FOTO: Facebook

Podle italských médií Vatikán posílá homosexuální a pedofilní kněze, ale také alkoholiky, do kláštera Venturini v severoitalském Trentu, aby se tam „vyléčili“ za svých nemocí. Informoval o tom web thelocal.it.

„Je to místo, kde vám pomohou znovu objevit správnou cestu. Chtěli mě tam léčit, ale odmítl jsem,“ řekl Mario Bonfante deníku La Repubblica. Někdejší katolický kněz Bonfante se v roce 2012 přiznal, že je homosexuál.

Otec Gianluigi Pasto (72) z kláštera Venturini ale popřel, že by bylo toto místo zaměřeno na podobnou „léčbu“. Ovšem přiznal, že v minulosti tam skutečně homosexuální a pedofilní kněží pobývali. „V tuto chvíli tam ale žádné nemáme,“ dodal. Pak pokračoval: „Samozřejmě, jsme tady k pomoci všem. Většinou sem ale přicházejí kněží, kteří trpí depresemi.“

Velké pozdvižení minulou sobotu vyvolal vatikánský úředník, polský teolog Krzystof Charamsa, který veřejnosti představil svého přítele Eduarda. Polák pak obvinil Vatikán z „institucionalizované homofobie“.

Otec Charamsa prohlásil, že většina katolických kněží jsou homosexuálové, ale bojí se k tomu přiznat veřejně.

Papež František se ale při nedávné návštěvě v USA objal a setkal i s jedním homosexuálním párem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]