Vavřinec Menšl: Před zlem nelze zavírat oči, pokud to uděláme, ocitneme se na jeho straně

()

3Kino chce společně s organizátory Ukrajina film fest vyjádřit podporu a solidaritu Ukrajině. V několika pražských kinosálech budou postupně promítnuty filmy, které reflektují katastrofální dopady ruské agrese a rozpínavosti na život a morálku obyvatel střední a východní Evropy. Výtěžek z projekce bude věnován na transparentní účet neziskové organizace Post Bellum, která konkrétní pomoc pro obránce Ukrajiny zajišťuje.

Charitativní akce startuje v pondělí 28. 2. symbolicky v pražském kině Humanita (Novákových 489/20, 180 00, Praha 8-Palmovka). V 19 hodin se bude mimořádně promítat politický thriller polského režiséra Władysława Pasikowského Jack Strong. Na pozadí událostí pražského jara je ve snímku rozehrán strhující příběh plukovníka Polské lidové armády Ryszarda Kuklińského, který o SSSR ztratil veškeré ideály…

„Filmem podle skutečné události chceme připomenout, že onen pověstný ruský medvěd není a nikdy nebyl mírumilovný. Historie potvrzuje, že máme co do činění s krvelačným monstrem, které nezná hranice. Dnes na vlastní oči vidíme, že nezná ty ukrajinské. Jaké hranice překročí příště? Před zlem nelze zavírat oči, pokud to uděláme, ocitneme se na jeho straně,“ říká ředitel 3KinoFest Vavřinec Menšl. Cílem charitativní akce je ukázat prstem na agresora a zároveň zvýšit povědomí o projektu, který zajišťuje distribuci ochranných pomůcek a materiálního zabezpečení obráncům Ukrajiny. 

Trailer k filmu naleznete zde

3Kino

Organizátor mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest. Festival byl založen v roce 2013 a je pravidelnou přehlídkou středoevropské kinematografie se zvláštním zřetelem na země Visegrádské skupiny. Pořádá také projekce pro školy zaměřené na moderní historii. Projekci filmu Jack Strong spojenou s diskuzí s historikem je možné si objednat na [email protected]

Ukrajina film fest

Již řadu let, vždy na podzim, organizátoři představují divákům a distributorům v sedmi dnech to nejlepší ze současné ukrajinské kinematografie. Festival se koná za podpory Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny a Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.

Post Bellum

Nezisková organizace, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Mezi stěžejní projekty patří Paměť národa a Příběhy 20. století, které již více než deset let vysílá Český rozhlas.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]