Vážná podezření kolem Čapího hnízda: Policie řeší daňové úniky

Farma Čapí hnízdo (ČTK)

Farma Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Server Neovlivní.cz  zjistil, že policie vyhodnotila jako vážná podezření z daňových úniků na Farmě Čapí hnízdo předsedy vlády Andreje Babiše a zahájila úkony trestního řízení.

“Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daně,” potvrdila nyní pro Neovlivní.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

O co se jedná? Podezřelé jsou například stamiliony, které byly vynaloženy na reklamu. Dalším problémem je nezákonný odpočet daně z přidané hodnoty.

Ačkoli podezřelé okolnosti transakcí, kdy si farmě Čapí hnízdo zadávala reklamu skupina Agrofert, zmiňovala už zpráva OLAF v lednu 2018 a tým vyšetřovatelů dotačního podvodu Pavla Nevtípila, policie je začala samostatně prověřovat až letos v březnu.

Ve stejné věci podal koncem května trestní oznámení senátor Tomáš Goláň. „Je jasné, že reklamu o takovém rozsahu nemohla firma na Čapím hnízdě, které ji ani nemělo zapsanou jako předmět své činnosti,  fyzicky realizovat. To by musela touto reklamou polepit ve Středočeském kraji každé stéblo trávy,“ uvedl.

Pomáhala tedy Farma Čapí hnízdo Agrofertu, aby mohl platit nižší daně? Právě touto otázkou se policie zabývá. A do potíží Andreje Babiše tak pomalu přibývá další, velmi vážná.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]