Server Neovlivní.cz  zjistil, že policie vyhodnotila jako vážná podezření z daňových úniků na Farmě Čapí hnízdo předsedy vlády Andreje Babiše a zahájila úkony trestního řízení.

“Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daně,” potvrdila nyní pro Neovlivní.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

O co se jedná? Podezřelé jsou například stamiliony, které byly vynaloženy na reklamu. Dalším problémem je nezákonný odpočet daně z přidané hodnoty.

Ačkoli podezřelé okolnosti transakcí, kdy si farmě Čapí hnízdo zadávala reklamu skupina Agrofert, zmiňovala už zpráva OLAF v lednu 2018 a tým vyšetřovatelů dotačního podvodu Pavla Nevtípila, policie je začala samostatně prověřovat až letos v březnu.

Ve stejné věci podal koncem května trestní oznámení senátor Tomáš Goláň. „Je jasné, že reklamu o takovém rozsahu nemohla firma na Čapím hnízdě, které ji ani nemělo zapsanou jako předmět své činnosti,  fyzicky realizovat. To by musela touto reklamou polepit ve Středočeském kraji každé stéblo trávy,“ uvedl.

Pomáhala tedy Farma Čapí hnízdo Agrofertu, aby mohl platit nižší daně? Právě touto otázkou se policie zabývá. A do potíží Andreje Babiše tak pomalu přibývá další, velmi vážná.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora