Vdova po příteli prince Charlese je zděšená. Smrt manžela v seriálu Koruna ji rozrušila

Netflix představil čtvrtou sérii Koruny. (IG @thecrownnetflix)

Netflix představil čtvrtou sérii Koruny. | FOTO: IG @thecrownnetflix

Čtvrtá série populárního seriálu Netflixu „Koruna“ vyvolává kontroverze. Jak upozornil deník New York Post, vdova po jednom z blízkých přátel prince Charlese je velmi znepokojená tím, že je v jednom z dílů zpracován skon jejího chotě. Nejvíc jí vadí dopad na její dceru a také chování streamovací služby.

Čtyřiatřicetiletý major Hugh Lindsay dělal v roce 1988 doprovod princi Charlesovi na dovolené ve švýcarském Klosters. K tragické nehodě, kterou způsobila lavina, došlo 10. března. Majorova žena Sahar byla v té době v šestém měsíci těhotenství. A právě kvůli dceři Alici Rose Lytteltonové je nyní rozčilená.

Přestože je skon majora Lindsayho v seriálu vyobrazen velmi citlivě, vdově vadí, že jí tvůrci „Koruny“ nevyšli vstříc. Producenty totiž důrazně žádala, aby se smrt jejího manžela v seriálu neobjevila. 

Místo očekávaného ujištění, že autoři tragédii vynechají, se dočkala pouze dopisu. „V něm jsem se dozvěděla, že porozuměli mým obavám, ale doufají, že uznám, že se celou situací zabývali citlivě,“ prozradila Sarah Lindsayová.

Už po odvysílání premiérového dílu čtvrté série, v níž se třeba představí Gillian Andersonová jako Margaret Thatcherová, se ukázalo, jak velký vliv seriál na diváky má. Kvůli vykreslení vztahu mezi princem Charlesem a Dianou je současná manželka následníka trůnu Camilla terčem útoků na sociálních sítích. Netflix totiž ve své verzi ukazuje, že Charles byl milované princezně nevěrný po celou dobu jejich manželství.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články