Vdovu po Kobe Bryantovi žaluje její matka. Chce peníze, co jí prý zesnulá hvězda NBA slíbila

Kobe Bryant (flickr.com/Christopher Johnson)

Kobe Bryant | FOTO: flickr.com/Christopher Johnson

Neuplynul ještě ani rok od chvíle, kdy se svět dozvěděl o tragické nehodě vrtulníku, při níž zemřel i Kobe Bryant s dcerou Giannou. Nyní se vdova po basketbalové hvězdě musí vypořádat s další ranou, kterou nečekaně dostala od své matky Sofie. Ta chce podle BBC po své dceři pět milionů dolarů za to, že pomáhala vychovávat svá vnoučata.

Vanessu Bryantovou zřejmě čeká soud s člověkem, kterého brala jako svou velkou oporu, s vlastní matkou. Ta se totiž rozhodla podat žalobu a vymáhat po své dceři peníze za to, že byla „dlouholetým osobním asistentem a chůvou“ zesnulé Gianny. Žaloba tvrdí, že finance své tchyni slíbil sám hvězdný sportovec. 

„Bohužel slib Kobeho Bryanta neviděl denní světlo, protože zemřel. Vanessa Bryantová učinila vše pro to, aby zrušila všechny sliby svého manžela,“ stojí v žalobě, která má bezmála 50 stran. Vanessina matka v ní také tvrdí, že jí Kobe tvrdil, že ji finančně zabezpečí na neurčito. Po své dceři požaduje pět milionů dolarů.

Vdova po dvojnásobném olympijském vítězi, která se stále vyrovnává s obří ztrátou, je z jednání své matky zděšena. Ve svém vyjádření slova Sofie Laineové popřela. „Tento soudní proces je nemravný, ostudný a nepředstavitelně zraňující,“ uvedla Vanessa.

Kobe Bryant, mnohými považovaný za nejlepšího basketbalistu v dějinách, skonal 26. ledna ráno v kalifornském Calabasasu. Na palubě helikoptéry bylo kromě něj a jeho dcery ještě dalších sedm lidí. Vrtulník letící rychlostí kolem 300 kilometrů za hodinu narazil v husté mlze do srázu. Pitva prokázala, že pilot nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články