V Lovosicích, severočeském městě, kde Andrej Babiš vlastní dvě chemičky a kde jeho hnutí každé volby sbírá vysoké počty hlasů, se den před volbami objevily plakáty s Karlem Krylem a výzvou z roku 1990. Aktivita anonymní skupiny nebo člověka má upozorňovat na souvislost hnutí ANO s komunismem, na fakt, že žádná strana by neměla mít tak výraznou většinu, jako má ANO v Lovosicích, a fotografií z roku 1990 varuje, aby se lidé „nespálili“ dvakrát.
Lovosice mají pro Babiše mimořádný význam. Tady si pořídil za dosud nevyjasněných okolností svoji první chemičku Lovochemii, tady postavil z dotací továrnu Preol, která produkuje biosložku do nafty, jejíž prodej státu si hlídal jako ministr i premiér, odsud má manželku Moniku, se kterou se seznámil ve své chemičce, a tady dosahovalo jeho hnutí rekordních výsledků i přesto, že fabriky majitele hnutí patří k největším znečišťovatelům ve městě.
Zástupci ANO vedou osmitisícové město v koalici s KSČM druhé volební období. Historický volební úspěch zde zaznamenalo ANO v roce 2018, tehdy ve městě získalo 59,9 % hlasů voličů, kteří odevzdali hlas. Nicméně při krajských volbách v roce 2020 už to bylo „jen“ 38 %. Na výsledek z minulých komunálních voleb nyní odkazuje plakátovací akce. „Jakmile nějaká partaj začne mít příliš moc hlasů, tak mi to strašně smrdí.“ Tento citát Karla Kryla stojí na plakátu. Pod ním je fotografie z lovosické ulice s nápisem z roku 1990: „Jen blb se dvakrát spálí o stejný kamna.“
Letos v Lovosicích kromě ANO a KSČM kandiduje také koalice SPOLU, SPD a místní sdružení PRO Lovosice, které upozornilo, že nemá nic společného s hnutím PRO. Na plakáty, které se na výlepových plochách v ulicích města objevily ve čtvrtek večer, upozornil místní zpravodajský server Lovo Slovo. Ten také zmínil, že odpor proti zdejší vládě ANO může souviset nejen s dlouhou dobou, po kterou jsou zástupci Babišova hnutí na radnici, ale také s několika kauzami ve městě za poslední volební období.
Dlouhodobě zmiňuje například kauzu rentgenu. Zdejší rentgenové pracoviště město původně nepodpořilo, rentgen ve městě skončil, místní museli jezdit do 10 km vzdálené nemocnice. Nyní před volbami město oznámilo, že zajistilo, že ve městě bude znovu rentgen. Političtí konkurenti vedení města obviňují z populismu. Pod palbou kritiky je také výstavba městského hotelu za desítky milionů korun na úkor bytů, vysoké výdaje na květináče se zelení v ulicích, ztrátový provoz městské kavárny a další.
A před rokem bylo vedení města také kritizováno, že neinformovalo obyvatele ani starosty okolních obcí o výbuchu v Babišově chemičce.